Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

LICZNIK ODWIEDZIN

Odsłon : 2474967
Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 

dziennik elektroniczny

więcej ...

REALIZOWANE PROJEKTY

WSPARCIE PRASKICH SZKÓŁ

 


 

 


MOJA PRZYSZŁOŚĆ

PRZEWODNIK

po PRADZE

wersja angielska

więcej...

Strona Wyróżniona

w Konkursie

więcej...Designed by:

Drukuj Email

LATO W MIEŚCIE 2017 w SP 73

WAKACJE! Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadszedł czas na zasłużony odpoczynek. Lipiec  i sierpień od zawsze kojarzą się z wyjazdami. Morze, jeziora, góry – co kto lubi. Ale czy wyjazd z Warszawy to jedyny sposób na ciekawe spędzenie tych dwóch miesięcy? Na nawiązanie nowych znajomości i przeżycie niezapomnianych przygód? Otóż nie!

Z różnych względów nie każdy może sobie pozwolić na wakacyjne wojaże. Ale nic straconego! Dzieci, które w lipcu zostały w Warszawie, również mogą zapomnieć o nudzie. Wystarczyło tylko zapisać się do Szkoły Podstawowej nr 73 na „Lato w Mieście”. Wśród licznych atrakcji, jakie oferuje stolica, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

A jak wygląda nasze „lato”? Zaczyna się już o świcie (po co spać, skoro można wykorzystać ten czas bardziej kreatywnie?). O 8.30 na szkolnej stołówce jemy śniadanko, a później wracamy do naszych klas i rozmawiamy o tym, co podczas wakacji jest najważniejsze, czyli o BEZPIECZEŃSTWIE. Okazuje się, że nawet maluchy dobrze wiedzą, jak należy zachowywać się na ulicy, w autobusie i tramwaju. Wychowawcy tłumaczą dzieciom, co należy zrobić, kiedy się zgubią lub stracą z oczu resztę grupy. Po krótkiej pogadance butelka wody mineralnej w dłoń i wyruszamy! A gdzie? Gdzie tylko się da!

Zaczęło się od wielkiego pikniku na Agrykoli. Właśnie tam miała miejsce inauguracja „Lata w Mieście”. Było głośno i radośnie. Nasze dzieci brały udział w najróżniejszych konkursach, malowały warszawską Syrenkę, tańczyły, a nawet próbowały w kilkadziesiąt osób zmieścić się w olbrzymie pantalony J. W kinie Praha obejrzeliśmy już filmy „Auta 3” i „Był sobie pies”. Wybieramy się również na najnowszą część przygód ukochanych przez dzieci Minionków. Po seansach zwykle czekają na nas warsztaty z animatorami, którzy mają doskonałe pomysły na zabawy grupowe.  Odwiedziliśmy także Ogród Jordanowski, gdzie pani tłumaczyła, czym jest hałas. Dzieciaki mierzyły nawet ilość decybeli, jakie tworzył między innymi najgłośniejszy z możliwych krzyk całej grupy (maluchy miały frajdę ogromną, opiekunki – mniejszą J). Nie mogło także zabraknąć wizyty w warszawskim ZOO – przyglądanie się najróżniejszym zwierzakom i robienie im zdjęć chyba nigdy się nie znudzi. Wielbiciele jazdy na rolkach najbardziej cieszą się z wizyt na torze Stegny. Tam pod czujnym okiem instruktorów dzieci urządzają sobie wyścigi, a w niektórych przypadkach dopiero uczą się jeździć na tym niestabilnym środku transportu.

Takie atrakcje czekają na uczestników akcji nie tylko poza szkołą. U nas również dużo się dzieje – czy ktoś słyszał o kinie sferycznym? Nasze dzieciaki już tak. W wielkiej półkuli oglądaliśmy (na leżąco!) filmy o zorzy polarnej i lataniu. Wrażenia niesamowite. A może trochę muzyki? Czemu nie! Podczas zajęć z artystami maluchy uczyły się grać na przeróżnych instrumentach (nazw niektórych z nich autorka tego tekstu nie dała rady zapamiętać, a co dopiero powtórzyć) – udało się nawet stworzyć piękną wspólną melodię.

Punkt 13.00 czas na pyszny obiadek. Krótki odpoczynek i znowu w drogę! Tym razem na basen. W te upalne dni nic tak nie orzeźwia, jak zabawa w wodzie. Nie brakuje również letnich spacerów po naszym ukochanym mieście. Wraz z przewodnikami ze stowarzyszenia Złota Kaczka wędrowaliśmy już po Parku Praskim i Starym Mieście, dowiadując się przy okazji wielu ciekawych rzeczy o stolicy  (o niektórych nawet panie opiekunki nie miały pojęcia). Na zakończenie, zmęczeni, ale szczęśliwi, gramy w gry planszowe, urządzamy sobie konkursy z nagrodami lub bawimy się na szkolnym placyku zabaw.

W SP 73 „Lato w Mieście” będzie trwało do końca lipca. Przed nami dziesiątki niezapomnianych przygód, ciekawych spotkań i niecodziennych atrakcji. Wszystkim dzieciom życzymy równie udanego wypoczynku, niech po wakacjach będzie co wspominać!

Hanna Kukwa

 

 


 

Hala Sportowa w SP73

już niedługo

więcej...

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2019/2020

 

Strona dla Rodziców

dzieci sześcioletnich

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

za pomoc

w organizacji

Dnia Pieczonego

Ziemniaka 2018


dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio