Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

LICZNIK ODWIEDZIN

Odsłon : 2472462
Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 

dziennik elektroniczny

więcej ...

REALIZOWANE PROJEKTY

WSPARCIE PRASKICH SZKÓŁ

 


 

 


MOJA PRZYSZŁOŚĆ

PRZEWODNIK

po PRADZE

wersja angielska

więcej...

Strona Wyróżniona

w Konkursie

więcej...Designed by:

Drukuj Email

Mój pierwszy komputer

Niewiele przedmiotów nas tak ekscytuje, jak komputery. Są wszędzie! Korzystamy z ich możliwości zarówno w pracy, w szkole, jak i w domu – do wykonywania różnych skomplikowanych zadań, rozwiązywania problemów z różnych dziedzin, do nauki, ale również do zabawy i rozrywki.

Każde dziecko marzy, by mieć swój własny, choćby bardzo mały komputer. Na zajęciach z informatyki (prowadzonych w ramach pilotażu) uczniowie mogli spełnić swoje marzenia i samodzielnie zaprojektować i wykonać swój pierwszy komputer.

 

Zadanie było niezwykle pasjonujące, a twórczość dziecięca niczym nieograniczona. Powstała imponująca kolekcja prac uczniowskich, niektóre bardzo oryginalne: miłośnik dzikiego zachodu zrobił komputer –kowboja; pewnie przyszły kierowca rajdowy zaprojektował komputer w tor wyścigowy, natomiast większość dziewczynek stworzyła słodkie laptopy w serduszka, kwiatki, czy pieski.

Uczniowie podczas zajęć dowiedzieli się: co komputer ma w środku; co to jest dysk, pamięć, czy karta graficzna. Wiedzą również po co jest system operacyjny, które systemy są najpopularniejsze. Każdy samodzielnie musiał podjąć decyzję, który system „zainstaluje” na swoim komputerze oraz jakie aplikacje użytkowe będą mu potrzebne. Pamiętaliśmy również o zabezpieczeniu naszych urządzeń przed wirusami.

Wszystkie prace wezmą udział w konkursie szkolnym na najciekawszy „Mój komputer”

Zapraszam do galerii prac Mój pierwszy komputer

Grażyna Chmielewska

 

 

 

 

 


 


 

Hala Sportowa w SP73

już niedługo

więcej...

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2019/2020

 

Strona dla Rodziców

dzieci sześcioletnich

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

za pomoc

w organizacji

Dnia Pieczonego

Ziemniaka 2018


dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio