Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

Drukuj Email

Cała szkoła uczy się programowania

Szkolenie z matą edukacyjną dla nauczycieli

Zajęcia z programowania dla klas 4-6 prowadzimy w naszej szkole już od kilku lat. Wszyscy kodują z Godziną Kodowania, zainteresowani rozwijaniem swoich umiejętności programistycznych uczęszczają na zajęcia pozalekcyjne „Spotkania ze Scratchem” Od września 2016 pierwsze kroki w kodowaniu stawiają najmłodsi – uczniowie klas 1 i 2 w ramach pilotażowego wdrażania programowania do szkół od klasy pierwszej.

Nasi uczniowie już wiedzą, że nauka programowania nie jest trudna i nudna, jest świetną zabawą, która dostarcza wielu pozytywnych emocji. Ostatnio mogli się o tym przekonać również nasi nauczyciele, uczestniczący w szkoleniu z Matą Edukacyjną, prowadzonym przez trenerkę Mistrzów Kodowania.

 

Mata edukacyjna Mistrzów Kodowania jest pomocą dydaktyczną do nauki programowania w klasach 1-3. To duża dwustronna plansza podzielona na mniejsze kwadraty, do której dołączonych jest 327 klocków z obrazkami, liczbami, liczmanami i symbolami ruchu, dzięki którym jej wykorzystanie jest ogromne. Może służyć nie tylko do wprowadzania podstawowych pojęć programistycznych (krok, polecenie, sekwencja poleceń, itp.), ale również do tworzenia kodowanych opowieści, jako narzędzie do gry „Memory”, do zadań matematycznych, do nauki czytania, czy zabaw ruchowych.

Jej wykorzystanie z pewnością uatrakcyjni zajęcia lekcyjne i sprawi, że nasze dzieci będą robić to, co lubią najbardziej: doświadczać, eksperymentować i bawić się nauką!

Grażyna Chmielewska

 

 

 


 

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

ZAPROSZENIA

więcej informacji...

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2018/2019

Strona dla Rodziców

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio