Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

LICZNIK ODWIEDZIN

Odsłon : 2474963
Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 

dziennik elektroniczny

więcej ...

REALIZOWANE PROJEKTY

WSPARCIE PRASKICH SZKÓŁ

 


 

 


MOJA PRZYSZŁOŚĆ

PRZEWODNIK

po PRADZE

wersja angielska

więcej...

Strona Wyróżniona

w Konkursie

więcej...Designed by:

Drukuj Email

Godzina Kodowania przez cały rok

W Godzinie Kodowania (Hour of Code), największym wydarzeniu w historii nauki, nasza szkoła uczestniczy od I edycji (2013). Uczniowie klas 4-6 wraz z milionami studentów z całego świata, uczą się kodowania rozwiązując łamigłówki na platformie code.org. Nasze działania są na liście światowych wydarzeń Hour of Code.

Dlaczego Hour of Code jest tak ekscytujące?

Ponieważ nauka programowania odbywa się w sposób wizualny i intuicyjny, nie wymaga zaawansowanej wiedzy matematycznej. Podstawowe pojęcia z programowania poznajemy rozwiązując zadania, których bohaterami są postaci z popularnych gier - niesforna świnka Angry Birds i zjadający rośliny Zombie. Zabawa przypomina układanie puzzli (bloczki, podobnie jak w Scratchu): wybieramy odpowiednie elementy języka (puzzle), przeciągamy je na planszę i układamy w określonym porządku.

W tym roku szkolnym do akcji Godzina Kodowania przystąpili również uczniowie klas 1 i 2 uczący się programowania w ramach innowacji pedagogicznej „Myślę, Tworzę, Dzielę się”. Rozwiązywaliśmy zadania z początkowych etapów kursu 1, który jest dostosowany do możliwości małych dzieci, nawet nie umiejących jeszcze czytać.

Poza nauką logicznego myślenia, pozwaliśmy podstawowe pojęcia z dziedziny programowania: polecenie, sekwencja poleceń, algorytm, pętla, debugowanie. Zdobywaliśmy również umiejętność pracy w chmurze na platformie edukacyjnej, zaś układając bloczki poleceń w kod, ćwiczyliśmy sprawne posługiwanie się dotykiem i touchpadem.

Dzieci bardzo polubiły Godzinę Kodowania. Po ćwiczeniach na Macie Edukacyjnej zadania nie sprawiały problemów, dostarczały za to dużo pozytywnych emocji. Każdy działający kod dawał uczucie zwycięstwa, zadowolenia i wiary we własne możliwości intelektualne.

 

Nasze certyfikaty:

 

Grażyna Chmielewska

 

 

  

Hala Sportowa w SP73

już niedługo

więcej...

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2019/2020

 

Strona dla Rodziców

dzieci sześcioletnich

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

za pomoc

w organizacji

Dnia Pieczonego

Ziemniaka 2018


dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio