Witamy w serwisie SP 73          Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły      Wychowanie przez Sukces

Drukuj Email

Laur Wiecha jest nasz!

W sobotę 10 czerwca br. w Parku Wiecha przed Teatrem Rampa odbył się finał II Turnieju Wypowiedzi Satyrycznej o Laur Wiecha. Jury w składzie: przewodniczący – dyrektor artystyczny Teatru Rampa Cezary Domagała oraz członkowie - Krzysztof JaślarTomasz Jachimek spośród 16 finalistów wyłoniło zwycięzców.

Miło nam poinformować, że NAJBARDZIEJ ROZEŚMIANA SZKOŁA TO MY – SP73 !!!

Ten tytuł wraz z Nagrodą Publiczności zdobyła grupa z naszej szkoły BIT – BOX QUARTET w składzie: Julia Telinga, Rut Fibakiewicz, Michał Gut i Damian Graliński z opiekunem artystycznym panią Mileną Chypś. Młodzi artyści w brawurowy sposób wykonali jeden ze szlagierów starej Warszawy, a mianowicie piosenkę „Chodź na Pragę”, w wyniku czego dostali największy aplauz publiczności mierzony w decybelach.

BIT – BOX QUARTET był bezapelacyjnym zwycięzcą również w konkurencji piosenki satyrycznej w kategorii szkół podstawowych sięgając po najważniejsze trofeum – LAUR WIECHA.

O tym, że nasza szkoła była bezkonkurencyjna świadczy kolejny LAUR WIECHA przyznany nam w kategorii prezentacji grup kabaretowych za przedstawienie pt. „Praskie klimaty”. Grupę kabaretową o wdzięcznej nazwie PAKA CWANIAKA stanowili aktorsko uzdolnieni uczniowie klas szóstych: Kinga Kopycka, Wiktoria Wojtyniak, Julia Telinga, Bartek Kiełbus, Jakub Skwierz, Damian Graliński i Hubert Ziułkowski oraz niesamowity chór, który nie tylko śpiewał, ale na scenie tworzył żywą, zmieniającą się scenografię.

Nad całością przedstawienia będącego montażem słowno- muzycznym, opartym głównie na felietonach Stefana Wiecheckiego, czuwała pani dyrektor Bożena Ćwiklińska oraz pani Milena Chypś i pani Małgorzata Pazik. Za rekwizyty odpowiedzialna była pani Katarzyna Ebinger.

Sukces naszej szkoły jest tym większy, gdy uświadomimy sobie, że do turnieju nadesłano prawie siedemdziesiąt zgłoszeń z Warszawy i okolic.

My zapamiętamy ten finał również dlatego, że był on wspaniałym widowiskiem plenerowym z wieloma atrakcjami i - co istotne - z mocnym wsparciem rodziców naszych artystów, jak również dopingiem licznie zgromadzonej w ten słoneczny dzień publiczności.

Małgorzata Pazik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Strona dla Rodziców

REKRUTACJA

informacje 2017/2018

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

PODZIĘKOWANIA

Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

REALIZOWANE PROJEKTY

WSPARCIE PRASKICH SZKÓŁ

 


 

 


MOJA PRZYSZŁOŚĆ

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio