Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

LICZNIK ODWIEDZIN

Odsłon : 2436845
Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości 

dziennik elektroniczny

więcej ...

REALIZOWANE PROJEKTY

WSPARCIE PRASKICH SZKÓŁ

 


 

 


MOJA PRZYSZŁOŚĆ

PRZEWODNIK

po PRADZE

wersja angielska

więcej...

Strona Wyróżniona

w Konkursie

więcej...Designed by:

Drukuj Email

Laur Wiecha jest nasz!

W sobotę 10 czerwca br. w Parku Wiecha przed Teatrem Rampa odbył się finał II Turnieju Wypowiedzi Satyrycznej o Laur Wiecha. Jury w składzie: przewodniczący – dyrektor artystyczny Teatru Rampa Cezary Domagała oraz członkowie - Krzysztof JaślarTomasz Jachimek spośród 16 finalistów wyłoniło zwycięzców.

Miło nam poinformować, że NAJBARDZIEJ ROZEŚMIANA SZKOŁA TO MY – SP73 !!!

Ten tytuł wraz z Nagrodą Publiczności zdobyła grupa z naszej szkoły BIT – BOX QUARTET w składzie: Julia Telinga, Rut Fibakiewicz, Michał Gut i Damian Graliński z opiekunem artystycznym panią Mileną Chypś. Młodzi artyści w brawurowy sposób wykonali jeden ze szlagierów starej Warszawy, a mianowicie piosenkę „Chodź na Pragę”, w wyniku czego dostali największy aplauz publiczności mierzony w decybelach.

BIT – BOX QUARTET był bezapelacyjnym zwycięzcą również w konkurencji piosenki satyrycznej w kategorii szkół podstawowych sięgając po najważniejsze trofeum – LAUR WIECHA.

O tym, że nasza szkoła była bezkonkurencyjna świadczy kolejny LAUR WIECHA przyznany nam w kategorii prezentacji grup kabaretowych za przedstawienie pt. „Praskie klimaty”. Grupę kabaretową o wdzięcznej nazwie PAKA CWANIAKA stanowili aktorsko uzdolnieni uczniowie klas szóstych: Kinga Kopycka, Wiktoria Wojtyniak, Julia Telinga, Bartek Kiełbus, Jakub Skwierz, Damian Graliński i Hubert Ziułkowski oraz niesamowity chór, który nie tylko śpiewał, ale na scenie tworzył żywą, zmieniającą się scenografię.

Nad całością przedstawienia będącego montażem słowno- muzycznym, opartym głównie na felietonach Stefana Wiecheckiego, czuwała pani dyrektor Bożena Ćwiklińska oraz pani Milena Chypś i pani Małgorzata Pazik. Za rekwizyty odpowiedzialna była pani Katarzyna Ebinger.

Sukces naszej szkoły jest tym większy, gdy uświadomimy sobie, że do turnieju nadesłano prawie siedemdziesiąt zgłoszeń z Warszawy i okolic.

My zapamiętamy ten finał również dlatego, że był on wspaniałym widowiskiem plenerowym z wieloma atrakcjami i - co istotne - z mocnym wsparciem rodziców naszych artystów, jak również dopingiem licznie zgromadzonej w ten słoneczny dzień publiczności.

Małgorzata Pazik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Hala Sportowa w SP73

już niedługo

więcej...

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2019/2020

 

Strona dla Rodziców

dzieci sześcioletnich

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

za pomoc

w organizacji

Dnia Pieczonego

Ziemniaka 2018


dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio