Witamy w serwisie SP 73          Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły      Wychowanie przez Sukces

Drukuj Email

Gala Praskiego Turnieju Scratcha 2017

Uroczyste zakończenie Praskiego Turnieju Scratcha odbyło się 2 czerwca w Szkole Podstawowej nr 73. Turniej jest dzielnicowym konkursem informatycznym organizowanym już po raz drugi przez Zarząd Dzielnicy Praga Północ m.st. Warszawy i Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 73 im. Króla Stefana Batorego dla uczniów klas 4-6 praskich szkół podstawowych.

Konkurs i uczestnictwo w nim, to doskonała okazja do rozwijania umiejętności i talentów informatycznych oraz zaprezentowania swoich osiągnięć programistycznych. To również promocja nauki programowania w praskich szkołach.

Konkurs trwał od 20 marca (ogłoszenie konkursu) do 15 maja 2017 (termin oddania prac). Został wpisany na międzynarodową listę wydarzeń Scratch Day – święta programowania w języku Scratch na całym świecie.

Do konkursu zgłoszono 30 projektów uczniowskich z pięciu praskich szkół: SP 30, SP 50, SP 73, SP 127, SP 258 w trzech kategoriach: gra edukacyjna, historyjka, animacja.

Uczestnicy zaimponowali pomysłowością i kreatywnością. Były animacje znanych piosenek, gry sprawdzające wiedzę z różnych dziedzin, podróż balonem dookoła świata, wizyta w scratchowym Las Vegas, a nawet interaktywna nauka języka rosyjskiego.

Najciekawsze projekty zostały zaprezentowane przez autorów podczas Gali Konkursu. Wszystkie projekty dostępne są w Studio Praskiego Turnieju Scratcha [zobacz]

Oprócz uczestników konkursu swoje projekty zaprezentowali najmłodsi fani Scratcha: Igor uczeń klasy pierwszej (SP 73), który świetnie sobie radzi w środowisku Scratch Jr oraz Julia i Zuzia, uczennice klasy trzeciej (SP 127), które stawiają pierwsze kroki w Scratchu.

Komisja Konkursu, w składzie: Barbara Koniecko (SP 258), Tomasz Ciszewski (SP 50), Kazimierz Bryzek (SP 30), Grażyna Chmielewska (SP 73), przyznała 3 nagrody główne, 3 wyróżnienia oraz nagrodę specjalną.

Laureaci Międzyszkolnego Turnieju Scratcha:

I miejsce – Jakub Skwierz SP 73

II miejsce – Helena Justyna Grygo SP 50

III miejsce – Michał Królikowski SP 258

Wyróżnienia:

  • Jakub Bąbik SP 73

  • Maciej Kowalik SP 258

  • Michał Tuszyński SP 30

Nagroda specjalna:

Piotr Sowa SP 73


Dyplomy i nagrody laureatom wręczyli zastępca burmistrza Pragi-Północ Zbigniew Cierpisz, senator Marek Borowski oraz zastępca dyrektora Departamentu Podręczników, Programów i Innowacji Ministerstwa Edukacji Narodowej, Rafał Lew-Starowicz. Wszyscy pozostali uczestnicy, którym w tym roku nie udało się stanąć na podium otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Fundatorem fantastycznych nagród: notebook, tablety, dron, smartwatche, był Zarząd Dzielnicy Praga Północ

Gratulując laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu, nasi goście senator Marek Borowski i przedstawiciel MEN Rafał Lew Starowicz, podkreślili jak ważna jest umiejętność programowania i zachęcali wszystkich uczniów do zdobywania i rozwijania umiejętności programistycznych, a organizatorów konkursu do kontynuacji tak potrzebnego dla praskich uczniów przedsięwzięcia.

 

Gospodarz uroczystości, Szkoła Podstawowa nr 73, dziękuje wszystkim gościom Gali, wśród których obecni byli:

Pan Marek Borowski - Senator Warszawsko-Praski

Pan Rafał Lew-Starowicz - Zastępca Dyrektora Departament Podręczników, Programów i Innowacji Ministerstwa Edukacji Narodowej

Pan Zbigniew Cierpisz - Zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy

Pani Agata Kapica - Przedstawiciel Microsoft Edukacja

Pan Włodzimierz Siess - Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania

Pani Małgorzata Smolińska - Sekretarz Praskiego Forum Rady Rodziców

Pani Bożena Ragus - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 50

Pani Małgorzata Ryder - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 30

Pani Małgorzata Hoffman - Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 258

Pani Joanna Kiwilszo - Nowa Gazeta Praska

Bardzo miło było nam Państwa gościć!

Laureatom i uczestnikom Turnieju Scratcha oraz Nauczycielom opiekunom prac gratulujemy sukcesu!

Zapraszamy do udziału w następnych edycjach konkursu.


Zapraszamy do lektury! Nowa Gazeta Praska o naszym Turnieju Scratcha [czytaj…]

Więcej zdjęć w albumie Praski Turniej Scratcha 2017

Grażyna Chmielewska

Koordynator Konkursu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Strona dla Rodziców

REKRUTACJA

informacje 2017/2018

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

PODZIĘKOWANIA

Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

REALIZOWANE PROJEKTY

WSPARCIE PRASKICH SZKÓŁ

 


 

 


MOJA PRZYSZŁOŚĆ

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio