Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

Drukuj Email

Wycieczka 5b do HORSELANDU

W dniach 8-9 czerwca (śladami  młodszych kolegów z klas 1-3) udaliśmy się do Gospodarstwa Agroturystycznego „Horseland” w Józefinie.

Już po wyjściu z pociągu i przywitaniu z organizatorami czekała na nas niespodzianka- musieliśmy odszukać kopertę z listą zadań do wykonania. Odnalezienie jej nie sprawiło nam trudności, polecenia też nie były trudne (pozornie). Tak więc zgodnie z wytycznymi, dziarskim krokiem ruszyliśmy w drogę do Rezerwatu „Dębina” aby odnaleźć „Miasteczko na wodzie”. Kierowaliśmy się zawieszonymi na drzewach „buźkami” i pomarańczowymi strzałkami.

Po ok 1,5 h marszu znaleźliśmy wskazane miejsce. Tam  czekało nas kolejne zadanie- odnalezienie następnej koperty. Trwało to nieco dłużej, ale dzięki Dianie, która zauważyła „coś na dachu” udało się listę znaleźć.

Po kolejnych 2 godzinach marszu (już nie dziarskim krokiem) dotarliśmy wreszcie do ośrodka. Zjedliśmy obiad, po którym rozpoczęły się warsztaty z hodowli koni. Po nich odbyła się lekcja nauki jazdy konno pod opieką trenerki. Następnie zwiedziliśmy muzeum artysty-rzeźbiarza L. Palesy w Czubajowiźnie. Wieczorem właściciele stajni zorganizowali nam ognisko.

Drugiego dnia odbyły się zajęcia rekreacyjne (bilard, tenis stołowy, trampolina, strzelanie). Niestety nie starczyło nam czasu na pływanie łódką i kąpiel w basenie.

Pobyt w gospodarstwie zakończyliśmy przejazdem bryczką do Klembowa skąd pociągiem udaliśmy się w podróż powrotną do Warszawy.

Serdeczne podziękowania dla właścicieli Horselandu pani Moniki i pana Mariusza za doskonale zorganizowaną wycieczkę i miło spędzony czas.

Klasa 5b z wychowawcą

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2018/2019

Strona dla Rodziców

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio