Drużyna SP 73 „Mistrzami Świata”

1 czerwca 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mini Mistrzostwach Świata - Dzielnicowym Turnieju Piłki Nożnej dla dzieci z rocznika 2008 i młodszych.

SP 73 reprezentowali: Jezierski Rafał, Wojtyra Rafał, Wojtyra Wiktor, Maciejski Igor, Sroka Mateusz, Mkhoyan Alex, Dobosz Bartłomiej, Nadwodny Łukasz, Kondracki Franciszek, Wiśniewski Adrian.

Turniej rozpoczął się od losowania koszulek różnych drużyn świata. Kapitan drużyny Wiktor Wojtyra wylosował dla SP 73 koszulki Argentyny.

Drużyny sześciu szkół podstawowych dzielnicy Praga Północ były podzielone na dwie grupy. Pierwszy mecz grupowy zagraliśmy z Holandią (SP 127). Na bramkę trzeba było czekać do ostatniej minuty. Niestety wpadła do naszej bramki i przegraliśmy ten mecz 0:1.

Natomiast w meczu z Hiszpanią (SP 30), nasza Argentyna wygrała 5:1. W naszej grupie każda z drużyn miała jeden wygrany i jeden przegrany mecz. Jednak my mieliśmy najlepszy bilans bramek i wyszliśmy na pierwszym miejscu z grupy.

W półfinale zwyciężyliśmy z Niemcami (SP 50), którzy zajęli drugie miejsce w swojej grupie. W finale spotkaliśmy się ponownie z Hiszpanią (SP 30). Przez cały mecz nie padła żadna bramka. O zwycięstwie zadecydowały strzały karne. Okazaliśmy się lepsi i zwyciężyliśmy 2:1. Decydujące gole strzelili bracia Rafał i Wiktor Wojtyra. Bramki bronił Jezierski Rafał.

Zwyciężyliśmy pierwszy raz w tym turnieju!

Drugie miejsce zajęła Hiszpania (SP 30) , trzecie Brazylia (SP 258)

W całym turnieju bramki dla Argentyny strzelali: Rafał Jezierski, który został najlepszym graczem z Argentyny oraz Igor Maciejski, Rafał Wojtyra i Wiktor Wojtyra.

Drużyna poza koszulkami otrzymała złote medale, dyplom oraz zwycięski puchar.

Serdecznie gratulujemy!

Anna Olawa