Witamy w serwisie SP 73          Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły      Wychowanie przez Sukces

Drukuj Email

V Szkolny Festiwal Nauki i Talentów

"Talent jest darem uniwersalnym, ale potrzeba wielkiej odwagi, żeby go wykorzystać. Nie bój się być najlepsza". Słowami Paulo Coelho, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego- Martyna Wysocka i Michał Przybysz otworzyli piąty Szkolny Festiwal Nauki i Talentów.

Motto naszej szkoły to "Wychowanie przez sukces". Jesteśmy szkołą "Odkrywców talentów" i mamy certyfikat wspierania uczniów uzdolnionych "Wars i Sawa". Szkolny Zespół do spraw Uczniów Uzdolnionych wraz z Samorządem Uczniowskim od 5 lat organizuje Szkolny Festiwal Nauki i Talentów stwarzając w ten sposób uczniom szczególną okazję do zaprezentowania swoich osiągnięć w różnych dziedzinach na forum szkoły.

W tym roku szkolnym uczniowie klas 1-6 prezentowali swoje umiejętności aktorskie, sportowe, wokalne i naukowe. Programiści z klas 4-6 przedstawili autorskie aplikacje wykonane w środowisku Scratch poruszające tematy z różnych dziedzin, od zagadek matematycznych, testów wiedzy z różnych przedmiotów, interaktywną nauką języka rosyjskiego do poważnych tematów związanych z ekologią, segregacją śmieci i smogu. Największe emocje wśród publiczności wzbudził projekt Kuby Skwierza „Scratchowe Las Vegas”. W nagrodę za poprawne rozwiązanie quizu można było zakręcić kołem fortuny.

Uczniowie klas 1-3 chwalili się zdolnościami językowymi, zaś klasa 3a zaprosiła nas do tajemniczej krainy baśni przedstawiając widowisko baletowo akrobatyczne "Alicja w krainie czarów". Były znakomite występy grup kabaretowych i pełne ekspresji recytacje wierszy Jana Brzechwy. Odbyły się wystawy i wernisaże prac plastycznych, literackich a także plakatów konkursowych.

Jury Festiwalu przyznało tytuł Talent Szkoły 2017 w kategorii:

klas 0-3 – Piotr Skłodowski (klasa 3c)

klas 4-6 – Witkowi Rybarczykowi (klasa 6d)

Chłopcy otrzymali pamiątkowe statuetki Talent Szkoły, których fundatorem był Samorząd Uczniowski, zaś wszyscy pozostali uczestnicy Festiwalu dyplomy i upominki.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzy dalszych sukcesów!

Grażyna Chmielewska

Zespół ds. Wspierania Uczniów Uzdolnionych

 

 

 


 

Strona dla Rodziców

REKRUTACJA

informacje 2017/2018

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

PODZIĘKOWANIA

Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

REALIZOWANE PROJEKTY

WSPARCIE PRASKICH SZKÓŁ

 


 

 


MOJA PRZYSZŁOŚĆ

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio