Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

LICZNIK ODWIEDZIN

Odsłon : 2481052
Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 

dziennik elektroniczny

więcej ...

REALIZOWANE PROJEKTY

WSPARCIE PRASKICH SZKÓŁ

 


 

 


MOJA PRZYSZŁOŚĆ

PRZEWODNIK

po PRADZE

wersja angielska

więcej...

Strona Wyróżniona

w Konkursie

więcej...Designed by:

Drukuj Email

V Szkolny Festiwal Nauki i Talentów

"Talent jest darem uniwersalnym, ale potrzeba wielkiej odwagi, żeby go wykorzystać. Nie bój się być najlepsza". Słowami Paulo Coelho, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego- Martyna Wysocka i Michał Przybysz otworzyli piąty Szkolny Festiwal Nauki i Talentów.

Motto naszej szkoły to "Wychowanie przez sukces". Jesteśmy szkołą "Odkrywców talentów" i mamy certyfikat wspierania uczniów uzdolnionych "Wars i Sawa". Szkolny Zespół do spraw Uczniów Uzdolnionych wraz z Samorządem Uczniowskim od 5 lat organizuje Szkolny Festiwal Nauki i Talentów stwarzając w ten sposób uczniom szczególną okazję do zaprezentowania swoich osiągnięć w różnych dziedzinach na forum szkoły.

W tym roku szkolnym uczniowie klas 1-6 prezentowali swoje umiejętności aktorskie, sportowe, wokalne i naukowe. Programiści z klas 4-6 przedstawili autorskie aplikacje wykonane w środowisku Scratch poruszające tematy z różnych dziedzin, od zagadek matematycznych, testów wiedzy z różnych przedmiotów, interaktywną nauką języka rosyjskiego do poważnych tematów związanych z ekologią, segregacją śmieci i smogu. Największe emocje wśród publiczności wzbudził projekt Kuby Skwierza „Scratchowe Las Vegas”. W nagrodę za poprawne rozwiązanie quizu można było zakręcić kołem fortuny.

Uczniowie klas 1-3 chwalili się zdolnościami językowymi, zaś klasa 3a zaprosiła nas do tajemniczej krainy baśni przedstawiając widowisko baletowo akrobatyczne "Alicja w krainie czarów". Były znakomite występy grup kabaretowych i pełne ekspresji recytacje wierszy Jana Brzechwy. Odbyły się wystawy i wernisaże prac plastycznych, literackich a także plakatów konkursowych.

Jury Festiwalu przyznało tytuł Talent Szkoły 2017 w kategorii:

klas 0-3 – Piotr Skłodowski (klasa 3c)

klas 4-6 – Witkowi Rybarczykowi (klasa 6d)

Chłopcy otrzymali pamiątkowe statuetki Talent Szkoły, których fundatorem był Samorząd Uczniowski, zaś wszyscy pozostali uczestnicy Festiwalu dyplomy i upominki.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzy dalszych sukcesów!

Grażyna Chmielewska

Zespół ds. Wspierania Uczniów Uzdolnionych

 

 

 


 

Hala Sportowa w SP73

już niedługo

więcej...

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2019/2020

 

Strona dla Rodziców

dzieci sześcioletnich

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

za pomoc

w organizacji

Dnia Pieczonego

Ziemniaka 2018


dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio