V Szkolny Festiwal Nauki i Talentów

"Talent jest darem uniwersalnym, ale potrzeba wielkiej odwagi, żeby go wykorzystać. Nie bój się być najlepsza". Słowami Paulo Coelho, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego- Martyna Wysocka i Michał Przybysz otworzyli piąty Szkolny Festiwal Nauki i Talentów.

Motto naszej szkoły to "Wychowanie przez sukces". Jesteśmy szkołą "Odkrywców talentów" i mamy certyfikat wspierania uczniów uzdolnionych "Wars i Sawa". Szkolny Zespół do spraw Uczniów Uzdolnionych wraz z Samorządem Uczniowskim od 5 lat organizuje Szkolny Festiwal Nauki i Talentów stwarzając w ten sposób uczniom szczególną okazję do zaprezentowania swoich osiągnięć w różnych dziedzinach na forum szkoły.

W tym roku szkolnym uczniowie klas 1-6 prezentowali swoje umiejętności aktorskie, sportowe, wokalne i naukowe. Programiści z klas 4-6 przedstawili autorskie aplikacje wykonane w środowisku Scratch, uczniowie klas 1-3 chwalili się zdolnościami językowymi, zaś klasa 3a zaprosiła nas do tajemniczej krainy baśni przedstawiając widowisko baletowo akrobatyczne "Alicja w krainie czarów". Były znakomite występy grup kabaretowych i pełne ekspresji recytacje wierszy Jana Brzechwy. Odbyły się wystawy i wernisaże prac plastycznych, literackich a także plakatów konkursowych.

Jury Festiwalu przyznało tytuł Talent Szkoły 2017 w kategorii:

klas 0-3 – Piotr Skłodowski (klasa 3c)

klas 4-6 – Witkowi Rybarczykowi (klasa 6d)

Chłopcy otrzymali pamiątkowe statuetki Talent Szkoły, których fundatorem był Samorząd Uczniowski, zaś wszyscy pozostali uczestnicy Festiwalu dyplomy i upominki.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzy dalszych sukcesów!

Grażyna Chmielewska

Zespół ds. Wspierania Uczniów Uzdolnionych