Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

LICZNIK ODWIEDZIN

Odsłon : 2261266
Naszą witrynę przegląda teraz 71 gości 

dziennik elektroniczny

więcej ...

REALIZOWANE PROJEKTY

WSPARCIE PRASKICH SZKÓŁ

 


 

 


MOJA PRZYSZŁOŚĆ

PRZEWODNIK

po PRADZE

wersja angielska

więcej...

Strona Wyróżniona

w Konkursie

więcej...Designed by:

Drukuj Email

MAJOWA SOBOTA PRZY DŹWIĘKACH MUZYKI

W końcu przyszła wiosna! Po wielu miesiącach chłodu, pogoda w końcu zaczęła nas rozpieszczać gorącym słońcem! Aż chce się śpiewać, tańczyć, żyć! A chyba nikt nie ma wątpliwości, że to wszystko najlepiej wychodzi przy dźwiękach muzyki! A gdzie? Oczywiście w Galerii Wileńskiej! Właśnie pod znakiem muzyki minęła nam sobota 27 maja. A przekonał się o tym ten, kto był w tym czasie w centrum handlowym na Pradze Północ.

Muzyka łagodzi obyczaje, tę sentencję zna chyba każdy. Badania dowodzą, że melomani są zwyczajnie szczęśliwsi niż ludzie, którzy muzyki nie słuchają. Jestem przekonana, że każda mama śpiewała swojemu malutkiemu dziecku kołysanki, aby utulić je dno snu. I bardzo dobrze! Muzyka uspokaja, łagodzi ból, wzmacnia układ odpornościowy, a także pomaga w rozwoju pamięci i uczeniu się. Równie korzystne jest granie na instrumentach muzycznych, które dodatkowo rozwija umiejętności motoryczne. A jeśli instrumenty zostaną wykonane własnoręcznie, to można przy okazji połączyć przyjemne z pożytecznym…

I właśnie okazję do takiej zabawy miały dzieci, które w ubiegłą sobotę w godzinach 12.00-18.00 zawitały do Galerii Wileńskiej. Kolejna odsłona wydarzenia z cyklu „Mali Prascy Odkrywcy” dała maluchom możliwość samodzielnego wykonania niepowtarzalnych instrumentów. Przy wsparciu nauczycieli ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 73 dzieci tworzyły ekoinstrumenty: kastaniety z kapsli, piszczałki z patyczków do lodów, marakasy z łyżeczek, plastikowych jajek i kaszy gryczanej. Z zakrętek od słoików, gumeczek i patyczków powstawało mini-bandżo, a z dzwoneczków, ozdobnych drucików i kokardek urocze bransoletki dla chłopców i dziewczynek. Wiele dzieci wykonywało pamiątkową biżuterię nie tylko dla siebie, ale też dla swoich mam – z okazji obchodzonego dzień wcześniej Dnia Matki. To wszystko pokazało, że maluchy zawsze pamiętają o ukochanych osobach. Stworzenie każdego z instrumentów wymagało ogromnego skupienia i zręczności, ale dzieci jak zwykle świetnie sobie poradziły. Urządzenia zostały nie tylko wzorowo wykonane, ale też pięknie ozdobione.

Twórczej zabawie towarzyszyły muzyczne wykłady i quizy. Co to jest półnuta, nuta, gama? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi udzielała Milena Chypś – nauczycielka muzyki ze szkoły nr 73. Dodatkowo popołudnie na Pradze umiliły występy dzieci, które śpiewały (solo i w grupach) znane, jak i JESZCZE nieznane piosenki, m. in.: „Do kołyski” zespołu Dżem oraz „Spacer nad Wisłę”. Warto wspomnieć, że autorką tekstu do drugiego utworu jest Kinga Kopycka, uczennica naszej szkoły. Muzykę natomiast skomponowała wspomniana wyżej Milena Chypś. Wielbiciele oryginalnych dźwięków mieli okazję posłuchać bitboxu w wykonaniu Damiana Gralińskiego z klasy VI. Klienci galerii mogli także podziwiać gościnne występy tancerzy ze szkoły  East Side Dance Academy.

Jako pamiątkę z tego wyjątkowego dnia uczestnicy zabaw i quizów dostali nie tylko wykonane przez siebie instrumenty, ale także dyplomy Małych Praskich Odkrywców i segregatory. A na zakończenie zdjęcie w monidle przedstawiającym gitarzystę – każdy mógł się poczuć jak gwiazda rocka!

Moi drodzy! Korzystajcie z życia! Bawcie się! Śpiewajcie! Grajcie! Twórzcie!

Hanna Kukwa

 

zdjęcia udostępniła Galeria Wileńska

 

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2018/2019

Strona dla Rodziców

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

za pomoc

w organizacji

Dnia Pieczonego

Ziemniaka 2018


dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio