Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

LICZNIK ODWIEDZIN

Odsłon : 2474952
Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 

dziennik elektroniczny

więcej ...

REALIZOWANE PROJEKTY

WSPARCIE PRASKICH SZKÓŁ

 


 

 


MOJA PRZYSZŁOŚĆ

PRZEWODNIK

po PRADZE

wersja angielska

więcej...

Strona Wyróżniona

w Konkursie

więcej...Designed by:

Drukuj Email

RAMIĘ W RAMIĘ Z DINOZAUREM

Czy można jeszcze zobaczyć prawdziwe dinozaury? Oczywiście, że tak! W Galerii Wileńskiej! 18 marca centrum handlowe zamieniło się w istny Park Jurajski, a wszystko po to, aby umożliwić dzieciom spotkanie z prehistorycznymi gadami i, być może, rozbudzić w nich nową pasję. Ale dzieci potrafią zaskoczyć – okazało się, że niektóre maluchy mają większą wiedzę o dinozaurach niż niejeden dorosły!

Za nami kolejne wydarzenie z cyklu warsztatów pod hasłem „Mali Prascy Odkrywcy”. Galeria Wileńska wraz ze Szkołą Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 73 zorganizowała na terenie centrum handlowego prawdziwe wykopaliska! Na ten jeden dzień każde dziecko mogło zamienić się w paleontologa i w specjalnie przygotowanej piaskownicy szukać szczątków dinozaurów. Pomóc w tej żmudnej pracy miały grabki, łopatki i pędzelki, bo przecież odnalezione „skarby” należy oczyścić. Ale to nie koniec – każda mała kosteczka miała swój numerek, dzięki czemu maluchy mogły samodzielnie złożyć szkielety kilku gatunków dinozaurów.

 

W piaskownicy ukryte były także gipsowe odlewy zębów gadów, z których dzieci robiły sobie pamiątkowe wisiorki. Oczywiście przy wsparciu i pod czujnym okiem nauczycielek ze szkoły nr 73. Dodatkiem do tej oryginalnej biżuterii były kolorowe kamyczki, idealne również na bransoletki. Co zaskakujące, w robienie ozdób zaangażowały się nie tylko dzieci, ale i rodzice.

W pozostałych kącikach maluchy w ogromnym skupieniu wykonywały dinozaury z baloników, papierów kolorowych i tekturowych talerzyków. Efekty pracy były zachwycające! Gady wyglądały jak prawdziwe! Każdy chciałby mieć w domu taką pamiątkę! Dzieci po raz kolejny udowodniły, że mają w sobie mnóstwo energii i zaskakujących pomysłów.

Wśród tych wszystkich niecodziennych zabaw udało się, oczywiście, przemycić trochę edukacji, i to w wyjątkowym wykonaniu. O życiu, wyglądzie i zachowaniu dinozaurów opowiadał absolwent szkoły nr 73, którego mama jest archeologiem. Dzieci z zainteresowaniem słuchały prelekcji, a później chętnie brały udział w quizach wiedzy związanych ze światem prehistorycznych stworzeń. Na zwycięzców konkursów, a także na wszystkich uczestników sobotniego wydarzenia, czekały upominki – dyplomy Małych Praskich Odkrywców, segregatory oraz nagrody przygotowane między innymi przez McDonald’s.

Ale największą, dosłownie i w przenośni, atrakcją dnia stał się „najprawdziwszy” dinozaur, który od południa do godziny 18.00 grasował po terenie galerii. Na szczęście był całkowicie nieszkodliwy, a wręcz przyjaźnie nastawiony do wpatrzonych w niego dzieci i dorosłych. Wszyscy z przyjemnością robili sobie zdjęcia z tym niezwykłym gościem i towarzyszącym mu przewodnikiem.

Ta sobota z pewnością na długo pozostanie w pamięci maluchów i, kto wie, może doczekamy się wśród nich słynnego paleontologa?

Hanna Kukwa

Zdjęcia Galeria Wileńska

 

 

 

 


 

Hala Sportowa w SP73

już niedługo

więcej...

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2019/2020

 

Strona dla Rodziców

dzieci sześcioletnich

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

za pomoc

w organizacji

Dnia Pieczonego

Ziemniaka 2018


dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio