Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

LICZNIK ODWIEDZIN

Odsłon : 2475058
Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 

dziennik elektroniczny

więcej ...

REALIZOWANE PROJEKTY

WSPARCIE PRASKICH SZKÓŁ

 


 

 


MOJA PRZYSZŁOŚĆ

PRZEWODNIK

po PRADZE

wersja angielska

więcej...

Strona Wyróżniona

w Konkursie

więcej...Designed by:

Drukuj Email

Dzień Integracji Przedszkolaka

W tym roku szkolnym Dzień Integracji Przedszkolaka odbył się w czwartek 16 marca 2017 roku. Na tę okazję zostały zaproszone wszystkie przedszkola z dzielnicy Pragi Północ: nr 163, nr 174, nr 183, nr 185 oraz nr 186. Impreza miała na celu zapoznanie się „starszaków” z okolicznych przedszkoli z SP 73 oraz ułatwienie przyszłym uczniom postawienia pierwszych kroków w naszej placówce.

Na przedszkolaków i ich panie czekały liczne atrakcje. Do każdej z grup przedszkolnych byli przydzieleni opiekunowie: nauczyciele SP 73 oraz uczniowie z Samorządu Uczniowskiego, którzy przywitali dzieci w szatni oraz zaprowadzili na salę gimnastyczną. Tam odbyło się przedstawienie pt. „Kolorowe kredki”. Przedstawienie przygotowali nasi najmłodsi uczniowie z klasy 0a oraz nasz chór szkolny.

Następnie dzieci zwiedzały szkołę. W bibliotece szkolnej na dzieci czekał słodki poczęstunek z logo SP 73. Pani Agnieszka Czerwińska pokazała dzieciom czytelnię oraz bibliotekę. W klasach oddziału przedszkolnego dzieci mogły zobaczyć jak pięknie są wyremontowane i wyposażone sale „zerówkowiczów” z SP 73.

W sali 109 przedszkolaki mogły obejrzeć jak pracuje klasa 3c podczas zajęć plastycznych z panią Anną Talmą. Dzieci mogły się dowiedzieć, jak stworzyć taką samą pracę samodzielnie w domu. W sali 216 przedszkolaki zobaczyły jak pracuje klasa 3b podczas zajęć z panią Iwoną Lipińską. W sali 117 pani Patrycja Grabarczyk  przeprowadziła z dziećmi grę do nauki języka angielskiego przy wykorzystaniu tablicy interaktywnej.

Największą atrakcją okazały się warsztaty z programowania w pracowni komputerowej. Z pomocą pani Grażyny Chmielewskiej maluchy ułoży swój pierwszy program sterujący robotem – ochotnikiem.  Okazało się, że nie jest to takie trudne: krok do przodu, krok do przodu, podskocz, skręć w lewo – tu było trudniej i jeszcze jeden krok do przodu i gotowe. "Robot" bezbłędnie wykonał instrukcję młodych koderów. Następne zadanie było trudniejsze. Na ekranie pojawił się sympatyczny kot o imieniu Scratch, teraz jemu trzeba powiedzieć co ma zrobić. Dzieci poradziły sobie doskonale, Scratch rozumiał kod napisany dla robota i wykonał dokładnie wszystkie polecenia. Trudno było opuścić pracownię, jednak na stołówce czekał już pyszny kompot zrobiony przez nasze panie kucharki.

Następnie przedszkolaki odwiedziły świetlicę szkolną. W świetlicy poza zabawkami czekał na dzieci słodki poczęstunek pożegnalny z zaproszeniem na Dzień Otwarty, który odbył się w sobotę 18 marca 2017 roku. Po wyjściu ze szkoły dzieci zwiedziły nasz nowy plac zabaw, który tak im przypadł do gustu, że zapomniały iż czeka na nie obiad w przedszkolu.

Zapytane o wrażenia dzieci, zgodnie odpowiadały, że nasza szkoła bardzo im się podoba i chciałyby się tu uczyć. Co niezmiernie nas cieszy i tym samym zapraszamy wszystkich chętnych do zapisania się do naszej placówki.

Anna Olawa

 

Hala Sportowa w SP73

już niedługo

więcej...

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2019/2020

 

Strona dla Rodziców

dzieci sześcioletnich

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

za pomoc

w organizacji

Dnia Pieczonego

Ziemniaka 2018


dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio