Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

LICZNIK ODWIEDZIN

Odsłon : 2478914
Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości 

dziennik elektroniczny

więcej ...

REALIZOWANE PROJEKTY

WSPARCIE PRASKICH SZKÓŁ

 


 

 


MOJA PRZYSZŁOŚĆ

PRZEWODNIK

po PRADZE

wersja angielska

więcej...

Strona Wyróżniona

w Konkursie

więcej...Designed by:

Drukuj Email

ZIMA W MIEŚCIE 2017 - drugi tydzień akcji

Zakończył się drugi tydzień akcji ZIMA W MIEŚCIE. Tradycyjnie już, Panie Marzena Mrozińska i Agnieszka Czerwińska, będące koordynatorami akcji, przygotowały moc atrakcji dla uczniów biorących w niej udział.

W drugim tygodniu byliśmy na basenie oraz na lodowisku, gdzie dzieci mogły wziąć udział w różnych konkursach na lodzie. W nagrodę każde dziecko otrzymało zabawkę wykonaną z balonów.

Grupy starsze (6,7) wybrały się do klubu sportowego LEGIA. W zwiedzaniu stadionu od kulis pomagał przewodnik z ramienia Biura Prasowego klubu. Mogliśmy obejrzeć stadion z różnych stref np. ze szczytu trybun oraz wejść tam, gdzie normalnie nie wolno wchodzić kibicom czyli np. do szatni sportowców, mogliśmy też posiedzieć w lożach prasowych. Ostatniego dnia akcji byliśmy w Hulakula, gdzie grupy rywalizowały ze sobą grając w kręgle.

Oprócz zajęć dla sportowców były również dla naukowcówPuszcza oczko Mieliśmy okazję robić różne eksperymenty z suchym lodem. Najwięcej emocji wywołał suchy lód w połączeniu z płynem do naczyń tworząc ogromne ilości baniek i piany. Było mnóstwo zabawy i śmiechu.

Ogromną atrakcją były również zajęcia plastyczne w Ogrodzie Jordanowskim, w czasie których dzieci dowiedziały się jak poprawnie używać akwarel oraz malowały nimi zimowy pejzaż. Bardzo ciekawym zajęciem była również zabawa ze szkłem. Dzieci szlifowały małe, szklane, kolorowe elementy, z których później pod kierunkiem plastyka wykonały wisiorki.

W czasie tego tygodnia nie mogło zabraknąć przedstawień teatralnych. Młodsze dzieci były na Spotkaniu z Bajkarzem, w trakcie którego aktorzy prezentowali różne bajki przeplatane utworami muzycznymi. Dzieci mogły też obejrzeć spektakl "Słodki Miód" realizowany przy pomocy marionetek i pacynek, który przybył do naszej szkoły. Wszyscy z zaciekawieniem śledzili losy zwierzątek z przedstawienia.

Młodsze grupy miały możliwość oglądania nie tylko zwierzątek z teatrzyku, ale również sprawdzenia jak w zimie wygląda życie zwierząt w ZOO.

Grupy 6 i 7 rozegrały turniej w ping ponga oraz w warcaby. Najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

Na zakończenie akcji została zamówiona pyszna pizza, którą dzieci z apetytem zjadły.

Przed wyjściem do domu - na pożegnanie, każde dziecko otrzymało drobny prezent.

ZIMA W MIEŚCIE w naszej szkole była pełna atrakcji. Dzięki różnorodnym zajęciom, dzieci bawiąc się miały możliwość zdobywania nowych umiejętności, a jednocześnie odpoczywały od tradycyjnej nauki.

Wszyscy byli zadowoleni z miło spędzonego czasu.

Do zobaczenia za rokUśmiech

Beata Przybysz

 

 

 

 

 

 

 


 

Hala Sportowa w SP73

już niedługo

więcej...

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2019/2020

 

Strona dla Rodziców

dzieci sześcioletnich

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

za pomoc

w organizacji

Dnia Pieczonego

Ziemniaka 2018


dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio