Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

LICZNIK ODWIEDZIN

Odsłon : 2475105
Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości 

dziennik elektroniczny

więcej ...

REALIZOWANE PROJEKTY

WSPARCIE PRASKICH SZKÓŁ

 


 

 


MOJA PRZYSZŁOŚĆ

PRZEWODNIK

po PRADZE

wersja angielska

więcej...

Strona Wyróżniona

w Konkursie

więcej...Designed by:

Drukuj Email

Przedświąteczna wizyta w TVP

22 grudnia 2016r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Telewizji Polskiej. Zostali zaproszeni do wzięcia udziału w nagraniu programu muzycznego „Petersburski Music Show”. Mogli również zwiedzić tzw. „reżyserkę”, czyli zobaczyć telewizję „od kuchni”.

W studio nagraniowym dzieci powitał główny prowadzący, Jerzy Petersburski. Następnie na scenie pojawiła się Ania Dąbrowska, która zdobyła m.in. I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Recytacji, Pieśni i Poezji Patriotycznej w Warszawie. Wzięła udział w Przeglądzie Piosenki Filmowej w Języku Angielskim. Zajęła również I miejsce w Internetowym Konkursie Wokalnym. Ania wykonała piosenkę pt. „Fryzurka”.

Kolejnym gościem programu był Ryszard Bazarnik i jego nietypowy instrument nartyUśmiech Zdziwienie dzieci było ogromne, ponieważ nie wiedziały, że można grać na nartach! I pytania: Skąd pomysł na taki instrument? Ile nart potrzeba do budowy tego instrumentu? Ile czasu trwała budowa tego, co dzisiaj widzimy? Jak stroiłeś narty? Da się je w ogóle nastroić? Jak? Było jeszcze Trio fortepianowe. To zespół, który wykonał m.in. utwór Mozarta. Instrumentalista wyjaśnił, jak zbudowany jest instrument i jaka jest technika gry.

Gwiazdą wieczoru była JULA. Popularność przyniosły jej przeboje „Za każdym razem” i „Nie zatrzymasz mnie”. Pisząc tę piosenkę Jula starała się pokazać, że dziewczyna powinna być silna. Twardo stąpać po ziemi, wiedzieć czego chce, znać swoją wartość. Zostawiła w tej piosence część siebie. Być może jest to taka jej cicha nadzieja na to, że będzie ona dobrym bodźcem dla kogoś, kto właśnie szuka w sobie odpowiedniej siły. Jula wykonała utwór pt. „Milion słów”.

Następnie … nie zdradzając wszystkiego zapraszamy na emisję - 11 lutego 2017r. o godz. 15.20 w TVP ABC.

Ewa Mamontowicz

 

 

 

 

 

 


 

Hala Sportowa w SP73

już niedługo

więcej...

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2019/2020

 

Strona dla Rodziców

dzieci sześcioletnich

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

za pomoc

w organizacji

Dnia Pieczonego

Ziemniaka 2018


dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio