Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

LICZNIK ODWIEDZIN

Odsłon : 2472467
Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości 

dziennik elektroniczny

więcej ...

REALIZOWANE PROJEKTY

WSPARCIE PRASKICH SZKÓŁ

 


 

 


MOJA PRZYSZŁOŚĆ

PRZEWODNIK

po PRADZE

wersja angielska

więcej...

Strona Wyróżniona

w Konkursie

więcej...Designed by:

Drukuj Email

IV a świętuje

Miesięczne świętowanie klasa 4a rozpoczęła 28 XI, kiedy to uczniowie po raz pierwszy uczestniczyli w prawdziwej dyskotece andrzejkowej. To już nie był bal przebierańców, jak w klasach I-III, ale popołudniowa impreza, na której fantastycznie się bawili. Atrakcją były ciasteczka z wróżbą przygotowane przez SU oraz słodki poczęstunek zorganizowany przez rodziców.

Następnego dnia na lekcji wychowawczej dowiedzieli się, czym była wigilia św. Katarzyny i św. Andrzeja oraz poznali wróżby andrzejkowe, biorąc je na „pół poważnie”.

Po andrzejkach czekały ich potrójne mikołajki. 5 XII odwiedził ich mikołajkowy Samorząd Uczniowski częstując słodyczami, a następnie wybrali się na wycieczkę do sali zabaw „Ale Fun” w Forcie Wola. Uczestniczyli w warsztatach chemicznych „Misja Alchemik”, poznali tajniki doświadczeń chemicznych, przygotowali samodzielnie sztuczne „glutki”, a na koniec zagrali w paintball laserowy.

 

6 XII na lekcji wychowawczej odbyły się mikołajki klasowe. Uczniowie udekorowali świątecznie klasę, ubrali aż dwie choinki, wykonali ozdoby świąteczne z recyklingu, poznali historię św. Mikołaja i tradycje mikołajkowe w różnych krajach, a w quizie sprawdzali swoją wiedze o tradycjach bożonarodzeniowych. Otrzymali prezenty mikołajkowe, które wcześniej sami przygotowali.

Przedświąteczny okres atrakcji podsumowali 22 XII, kiedy najpierw uczestniczyli w szkolnych jasełkach, które liczna grupa wspierała podczas występu w chórze, a później wspólnie świętowali na wigilii klasowej przechodząc od adwentu, poprzez składanie życzeń, dzielenie się opłatkiem, słuchanie kolęd, omawianie tradycji bożonarodzeniowych i pałaszowanie pyszności przygotowanych przez rodziców. Odwiedził ich również Mikołaj i Samorząd Uczniowski z życzeniami i wcześniej przygotowanymi przez klasy kartkami. Miesiąc atrakcji zakończyła popołudniowa wycieczka do TVP, gdzie uczestniczyli w nagraniu programu muzycznego „Petersburski Music Show”.

Wychowawca

Iwona Myślak - Piątek

 

 

 

 

 


 

Hala Sportowa w SP73

już niedługo

więcej...

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2019/2020

 

Strona dla Rodziców

dzieci sześcioletnich

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

za pomoc

w organizacji

Dnia Pieczonego

Ziemniaka 2018


dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio