Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

LICZNIK ODWIEDZIN

Odsłon : 2474994
Naszą witrynę przegląda teraz 60 gości 

dziennik elektroniczny

więcej ...

REALIZOWANE PROJEKTY

WSPARCIE PRASKICH SZKÓŁ

 


 

 


MOJA PRZYSZŁOŚĆ

PRZEWODNIK

po PRADZE

wersja angielska

więcej...

Strona Wyróżniona

w Konkursie

więcej...Designed by:

Drukuj Email

Spotkanie z Małgorzatą Strzałkowską

W poniedziałek 28 listopada 2016r. w Bibliotece Publicznej przy ul. Ząbkowskiej uczniowie z klasy 2a2b spotkali się z Małgorzatą Strzałkowską, wybitną poetką, autorką i ilustratorką książek dla dzieci, zajmującą czołowe miejsce w polskiej literaturze dla najmłodszych.

Małgorzata Strzałkowska - napisała 158 książek, m.in. „Zielony i Nikt”, „Wierszyki łamiące języki” czy „Rady nie od parady czyli wierszyki z morałem”.

Podczas spotkania uczniowie mogli poznać tajniki pisania książek, a także wraz z autorką w ciekawy sposób przeczytać wierszyki z książki „Rym cym cym, rym cym cym, gdzieś mi z głowy uciekł...” Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w tej zabawie.

Mogliśmy również poznać techniki tworzenia ilustracji – od momentu powstania pomysłu, poprzez wykorzystywanie materiałów i powstanie ilustracji w książce. Dzieci mogły wykazać się tutaj swoją wyobraźnią i zgadywały z jakich rzeczy zostały wykonane ilustracje do jednej z książek Małgorzaty Strzałkowskiej „Wiersze, że aż strach”.

Wszyscy byliśmy zdumieni, że ilustracje – kolaże tworzone przez autorkę zostały wykonane np. z połówek cytryn, papryki czy liści. Mogliśmy także zobaczyć najnowszą – 158 książkę autorki pt. „Wielka podróż z abecadłem”, która jest zarazem zabawą jak i nauką alfabetu.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Dzieci podziękowały Pani Małgorzacie za wiele ciekawych informacji i świetną zabawę wręczając jej dyplom i drobny upominek. Otrzymaliśmy również w prezencie kilka książek autorki z dedykacjami.

Elżbieta Piechota

 

 

 

 


 

Hala Sportowa w SP73

już niedługo

więcej...

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2019/2020

 

Strona dla Rodziców

dzieci sześcioletnich

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

za pomoc

w organizacji

Dnia Pieczonego

Ziemniaka 2018


dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio