Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

Drukuj Email

MIKOŁAJKI W GALERII WILEŃSKIEJ

Zbliżające się Boże Narodzenie to ogromna radość przede wszystkim dla dzieci. Świąteczne przygotowania, wypatrywanie pierwszej gwiazdki, prezenty… Tak, grudzień ma w sobie prawdziwą magię.

Słodkie oczekiwania na wigilijny wieczór umilają oczywiście Mikołajki, które w tym roku wypadają we wtorek. Poprzedzający to urocze święto weekend obfitował w liczne atrakcje dla maluchów. Jeśli 3 grudnia dorośli wybrali się ze swoimi pociechami do centrum handlowego na Pradze Północ, czekała tam na nich miła niespodzianka. Galeria Wileńska, Stowarzyszenie Q Zmianom i Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 73 im. Króla Stefana Batorego przygotowały dla dzieci wspaniałą przedświąteczną akcję, która z pewnością uatrakcyjniła bożonarodzeniowe zakupy.

Na specjalnie wyznaczonej przestrzeni centrum handlowego już od godziny 12.00 maluchy mogły składać choinki origami, a następnie dekorować je gwiazdkami, perełkami, śnieżynkami i różnymi ozdobami wyciętymi z kolorowego papieru.

Po zabawach manualnych przyszła pora na wysiłek intelektualny – od 14.00 do 15.30 dzieci uczyły się grać w szachy. Najmłodsi bacznie obserwowali starszych graczy: kto wie, może w przyszłości zostaną mistrzami tego szlachetnego sportu?

A na słodkie zakończenie dnia – dekorowanie pierniczków! Czy można sobie wyobrazić Boże Narodzenie bez tego przysmaku? Z pewnością nie! Od 15.30 do 18.00 mali klienci Galerii Wileńskiej udowadniali, że nie brakuje im ani energii, ani pomysłów na ozdobienie pierniczkowych ludzików i choinek! Słodkie kremy, lukry, pudrowe gwiazdki i koraliki… i setki małych rączek, które z ogromnym zaangażowaniem i niezwykłą precyzją ozdabiały ciasteczka. Zabawie nie było końca! Tak pięknie udekorowane smakołyki dzieci mogły zabrać do domu, aby w wigilijny wieczór powiesić je na swojej choince.

Podczas popołudnia w Galerii Wileńskiej maluchy mogły także brać udział w licznych konkursach i quizach, a także podziwiać drzewko bożonarodzeniowe ozdobione bombkami wykonanymi przez uczniów szkoły nr 73 w ramach konkursu plastycznego. Nie zabrakło również Świętego Mikołaja i Śnieżynki, z którymi każdy mógł zrobić sobie zdjęcie.

Ukoronowaniem wieczoru było uroczyste zapalenie lampek na ogromnej choince znajdującej się przy wejściu do galerii.

Hanna Kukwa

nauczyciel języka polskiego

SP73

 

 

 

 

 

 

 


 

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2018/2019

Strona dla Rodziców

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio