Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

LICZNIK ODWIEDZIN

Odsłon : 2479011
Naszą witrynę przegląda teraz 55 gości 

dziennik elektroniczny

więcej ...

REALIZOWANE PROJEKTY

WSPARCIE PRASKICH SZKÓŁ

 


 

 


MOJA PRZYSZŁOŚĆ

PRZEWODNIK

po PRADZE

wersja angielska

więcej...

Strona Wyróżniona

w Konkursie

więcej...Designed by:

Drukuj Email

Dzień Pieczonego Ziemniaka w Szkole Podstawowej nr 73

W sobotę 01.10.2016r. przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 73 odbył się Piknik Rodzinny z okazji „Dnia Pieczonego Ziemniaka”. Biletem wstępu było przyniesienie warzywa lub owocu.

W zamian na wszystkich, którzy tego dnia postanowili nas odwiedzić, czekało mnóstwo atrakcji. Podczas pikniku odbywały się zabawy i gry sprawnościowe. Wszystkie konkurencje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Było m.in. dekorowanie figurek, puszczanie baniek mydlanych, wykonywanie rzeźb z warzyw, robienie warkoczyków i malowanie buziek. Była również loteria z nagrodami, ufundowanymi przez naszych sponsorów: Panią Dyrektor SP 73, Urząd Dzielnicy Praga Północ i Galerię Wileńską.

Dzieci mogły stworzyć ciekawe prace plastyczne, gdzie głównym motywem był „Jesienny liść”. Można było również dowiedzieć się, jak zrobić origami. Samodzielnie lub przy pomocy Pani Doroty powstawały małe dzieła sztuki.

Ciekawą konkurencją był „Ziemniaczany slalom”. Należało pokonać wyznaczoną trasę slalomem, a utrudnieniem było trzymanie rakietki do badmintona, tenisa stołowego lub łyżki stołowej z ziemniakiem. Dzieci bardzo chętnie brały udział w „Wyścigach w workach” lub „Przeciąganiu liny”. Dużo śmiechu i radości było także przy grach sprawnościowych: „Rzucie do celu”, „Skokach przez skakankę” i „Strzale na bramkę”.

 

Ogromnym powodzeniem cieszyła się ścianka wspinaczkowa, zabawa ufundowana przez Szkołę Językową The Lemon Tree. Była Pani, która robiła cudowne zwierzątka z baloników, a sponsorem tej atrakcji był ks. Proboszcz Parafii Św. Floriana.

Dzieci mogły odwiedzić „Miasteczko ruchu drogowego”. Tam Pan Policjant objaśniał przepisy drogowe, przygotowywał najmłodszych do bezpiecznego korzystania z dróg i przeprowadzał szkolenie w zakresie ruchu pieszych ale przede wszystkim nauki jazdy na rowerze.

Można było również nauczyć się bardzo ważnych zasad tego, jak uratować życie drugiej osobie. Pan Mariusz, instruktor WOPR, przeprowadził szkolenie o udzielaniu pierwszej pomocy. Uczniowie mogli wykorzystać zdobytą wiedzę, ćwicząc na specjalnych fantomach.

Podczas pikniku mogliśmy oglądać występy klas 1-3, podczas których dzieci zaprezentowały swoje umiejętności i talenty.

Po tak wyczerpujących atrakcjach nadszedł czas na kolejne atrakcje: ziemniaki pieczone na grillu, chipsy ziemniaczane i sałatki. Były także pyszne wypieki domowe – ciasta i ciasteczka oraz wiele innych smakołyków przygotowanych we współpracy z rodzicami uczniów SP 73.

To był bardzo miły dzień.

Dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy pomogli zorganizować nam wspaniałą imprezę oraz wszystkim, którzy spędzili ten dzień razem z nami!

Grono Pedagogiczne SP 73

Autor: Ewa Mamontowicz

 

Sponsorzy imprezy: Urząd Dzielnicy Praga Północ, Galeria Wileńska, Parafia Św. Floriana, Szkoła językowa The Lemon Tree, MK Dive, rodzice uczniów

 

 

 

 

 

 

 


 

Hala Sportowa w SP73

już niedługo

więcej...

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2019/2020

 

Strona dla Rodziców

dzieci sześcioletnich

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

za pomoc

w organizacji

Dnia Pieczonego

Ziemniaka 2018


dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio