Witamy w serwisie SP 73          Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły      Wychowanie przez Sukces

Drukuj Email

Programowanie już od klasy I


W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie naszej szkoły będą mogli się uczyć programowania już od klasy pierwszej. Przygotowaliśmy innowacje pedagogiczne dla klas I-II oraz klas IV realizując zapowiedziane przez MEN nauczanie programowania. W ten sposób nasza szkoła przystąpiła do pilotażowego wdrażania programowania w edukacji formalnej.

 

Klasy I

Dla najmłodszych uczniów proponujemy dodatkowe zajęcia edukacyjne rozwijające zainteresowania i uzdolnienia w wymiarze 1 godzina tygodniowo z puli 2 godzin przyznanych przez Prezydenta m.st. Warszawy Hannę Gronkiewicz -Waltz

Dzieci będą się uczyć programowania poprzez zabawę w środowiskach przystosowanych do ich możliwości. Pierwsze kroki nie wymagają nawet umiejętności czytania, ćwiczenia przypominają układanie puzzli. Uczniowie tworząc historyjki, gry, quizy, animacje, sterując robotami będą rozwijali umiejętności logicznego myślenia i kreatywność.

Zajęcia prowadzone będą w pracowni komputerowej, która dzięki wsparciu władz samorządowych zostanie wyposażona w nowoczesne pomoce dydaktyczne, m.in.: tablety, roboty, maty edukacyjne.

Klasy II i IV

Nauka programowania w ramach przedmiotu zajęcia komputerowe (informatyka) – autorski program nauczania informatyki.

Dla uczniów klas IV-VI

Dla wszystkich uczniów pragnących rozwijać zainteresowania i uzdolnienia informatyczne proponujemy zajęcia pozalekcyjne w formie koła informatycznego: Warsztaty Scratcha oraz eKlasa, na których oprócz nauki programowania będą mogli przygotowywać się do udziału w różnych konkursach informatycznych i interdyscyplinarnych.

Dlaczego warto uczyć dzieci programowania?

Programowanie to umiejętność, która coraz bardziej staje się potrzebna w XXI wieku w świecie dynamicznie rozwijających się nowych technologii. Ułatwia rozwiązywanie problemów, pozwala tworzyć narzędzia wykorzystywane w różnych dziedzinach oraz pomaga w zrozumieniu świata, w którym technologie odgrywają coraz większą rolę.

Nauka programowania, to zdobywanie umiejętności logicznego myślenia, rozwiązywania problemów w twórczy sposób, podejmowania decyzji, myślenia algorytmicznego, matematycznego, ale również uczy wytrwałości w dążeniu do celu i systematyczności.

Korzyści płynące z nauki programowania dowodzą, że warto zdobywać umiejętności i wiedzę w tej dziedzinie już od najmłodszych lat życia.

Grażyna Chmielewska


zdjęcie: http://phavi.targikielce.pl/at/attachments/2016/0531/zajecia-komputerowe-ze-scottie-go.pdf

 

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

Strona dla Rodziców

REKRUTACJA

informacje 2018/2019

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

REALIZOWANE PROJEKTY

WSPARCIE PRASKICH SZKÓŁ

 


 

 


MOJA PRZYSZŁOŚĆ

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio