Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

LICZNIK ODWIEDZIN

Odsłon : 2472476
Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości 

dziennik elektroniczny

więcej ...

REALIZOWANE PROJEKTY

WSPARCIE PRASKICH SZKÓŁ

 


 

 


MOJA PRZYSZŁOŚĆ

PRZEWODNIK

po PRADZE

wersja angielska

więcej...

Strona Wyróżniona

w Konkursie

więcej...Designed by:

Drukuj Email

Zakończenie zajęć Polskiej Akademii Dzieci w roku szkolnym 2015/2016

Uroczystą galą dnia 19 maja 2016r. zakończyły się zajęcia Polskiej Akademii Dzieci w roku szkolnym 2015/2016 w Warszawie. Zakończenie zajęć PAD zbiegło się w czasie z obchodami 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego, przez co miało szczególnie uroczysty charakter. Spotkanie przebiegało pod hasłem „Jak się uczą dzieci, czego dzieci mogą nauczyć dorosłych?”.

Ważny dla nas akcent stanowił fakt, iż jeden z wykładów pt. „Samoloty RWD” wygłosił uczeń naszej szkoły - Witek Rybarczyk. Przekazał wszystkim słuchaczom – zarówno dorosłym, jak i dzieciom bardzo wiele ciekawych i trudnych do zdobycia informacji, dzieląc się z nimi swoją pasją.

Ogółem, w roku szkolnym 2015/2016 odbyło się 7 spotkań, uczniowie naszej szkoły wygłosili 5 wykładów: „Polscy patrioci”, "Przemysł warszawskiej Pragi do 1939 roku", "Samoloty RWD", „Setery irlandzkie-charakterystyka rasy”, „10 najjadowitszych zwierząt świata”. Dla uczniów – studentów PAD, za pośrednictwem Szkolnego Zespołu ds. Wspierania Uczniów Uzdolnionych, zorganizowane zostały dwa wykłady – jeden z nich, dotyczący własności intelektualnej, przygotowali i poprowadzili funkcjonariusze Izby Celnej w Warszawie, drugi „Czarne, białe i łaciate, czyli o ubarwieniu zwierząt” wygłosiła dr Marta Gajewska, pracownik naukowy, której dwie córki są absolwentkami naszej szkoły.

W roku szkolnym 2015/2016 w zajęciach Polskiej Akademii Dzieci uczestniczyło 46 uczniów, czyli więcej niż w roku ubiegłym. Mamy nadzieję na równie owocną współpracę w przyszłym roku!

Dorota Szymańska-Ehrmann

 

Hala Sportowa w SP73

już niedługo

więcej...

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2019/2020

 

Strona dla Rodziców

dzieci sześcioletnich

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

za pomoc

w organizacji

Dnia Pieczonego

Ziemniaka 2018


dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio