Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

Drukuj Email

I miejsce w Europie!

Grażyna Chmielewska wygrała europejski konkurs Microsoft MIXathon Challenge na interaktywną lekcję online. Lekcja Programming is cool okazała się najlepszą w Europie.

Projekt został wykonany w aplikacji Power Point z nowym dodatkiem Office Mix. Jest propozycją zajęć dla klas 4-6, mających na celu zachęcić uczniów do nauki programowania. Przekonać, że nauka programowania nie jest trudna i nudna, może być świetną zabawą i atrakcyjną ofertą zagospodarowania wolnego czasu rozwijającą umiejętności i zainteresowania a nawet ciekawą alternatywą dla pasjonujących gier komputerowych.

Zapraszamy do obejrzenia lekcji!

 

Wersja w języku polskim [zobacz...]

Wersja w języku angielskim [zobacz...]

Warto podkreślić, że w naszej szkole uczniowie uczą się podstaw programowania w ramach obowiązkowych zajęć lekcyjnych – realizacja autorskiego projektu „I TY możesz być programistą”. Wszyscy chętni mogą kontynuować naukę uczestnicząc w warsztatach Scratcha, czy e-Klasie.

 

Konkurs był skierowany do wszystkich nauczycieli, którzy w swojej pracy wykorzystują nowoczesne technologie IT.

Wyniki konkursu ogłoszono na E² Global Educator Exchange (8-10 marca) w Budapeszcie

 

Microsoft E² Global Educator Exchange to coroczne spotkanie innowacyjnych nauczycieli z całego świata Microsoft Innovative Expert Educator (MIEE). Celem konferencji jest dyskutowanie na temat przyszłości edukacji, w jaki sposób technologia może wspierać pracę nauczycieli, wpływać na poprawę wyników nauczania, przestawianie nowych narzędzi, ciekawych pomysłów i projektów edukacyjnych opartych na technologiach. To jednocześnie świetna okazja do nawiązywania kontaktów, tworzenia międzynarodowych sieci współpracy by dzielić się pomysłami i uczyć się nawzajem.

Uczestnictwo w E² Global Educator Exchange jest wielkim wyróżnieniem. Zaproszenie na konferencję otrzymuje tylko ok. 300 innowacyjnych nauczycieli z tytułem Expert Educator z całego świata.

Grażyna Chmielewska

 

 

 

 


 

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2018/2019

Strona dla Rodziców

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

za pomoc

w organizacji

Dnia Pieczonego

Ziemniaka 2018


dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio