Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

Drukuj Email

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW

3 marca w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji odwiedziły nas władze dzielnicy, oraz dzieci z przedszkoli numer: 163, 174, 183, 186.

Tuż przed wizytą przedszkolaków w wyremontowanych salach i na nowym placu zabaw odbyło się spotkanie z mediami. Wywiadów dla Radia Eska, Radia dla Ciebie, Kuriera Warszawskiego i Głosu Pragi udzielali: Pan Dariusz Kacprzak - Zastępca Burmistrza, Pani Agnieszka Suzdalcew - Inspektor Wydziału Oświaty i Wychowania, Pani Bożena Ćwiklińska -  Dyrektor Szkoły i Rodzice uczniów.

Następnie na sali gimnastycznej odbyło się przedstawienie przygotowane przez uczniów klas 1-6, którego tematem było zdrowe odżywianie.

Dociekliwy Dyzio (Jakub Skwierz) i jego koleżanka (Wiktoria Chomoń) w towarzystwie babci (Ida Baranowska) poszukiwali odpowiedzi na pytanie, co warto jeść. Dzieci wysłuchały również historii o chorym kotku i skutkach jego niewłaściwej diety. Dzięki tej opowieści wszystkie przedszkolaki dowiedziały się, jak należy się właściwie odżywiać.

Grę młodych aktorów uświetniły występy tancerek, oraz żywiołowe piosenki w wykonaniu chóru szkolnego. Pokaz starszych kolegów podobał się tak bardzo, że publiczność gromkimi brawami poprosiła o bis.

W uroczystości wzięli również udział: Pan Dariusz Wolke - Zastępca Burmistrza, Pani Katarzyna Jasińska - Radna Dzielnicy, przewodnicząca Komisji Oświaty, Pani Agnieszka Suzdalcew - Inspektor Wydziału Oświaty i Wychowania, Pani Barbara Domańska - przedstawiciel Wydziału Architektury i Rodzice.

Po przedstawieniu przedszkolaki wraz z wychowawcami zwiedzili nowe sale lekcyjne, plac zabaw, uczestniczyli w zajęciach języka angielskiego z tablicą interaktywną, oglądali lekcje w klasach 1-3, świetlicę, bibliotekę oraz pracownie przyrodniczą i informatyczną dla klas 4-6. Na koniec w szkolnej stołówce na wszystkie maluchy czekała (zgodnie z nauką płynącą z występu starszych kolegów) smaczna i zdrowa przekąska.

Cieszymy się, że mogliśmy przyjąć tak miłych gości. Mamy nadzieje, że we wrześniu znowu się zobaczymy Uśmiech

Katarzyna Kopyścińska

 

 

 


 

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2018/2019

Strona dla Rodziców

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio