Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

LICZNIK ODWIEDZIN

Odsłon : 2475047
Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości 

dziennik elektroniczny

więcej ...

REALIZOWANE PROJEKTY

WSPARCIE PRASKICH SZKÓŁ

 


 

 


MOJA PRZYSZŁOŚĆ

PRZEWODNIK

po PRADZE

wersja angielska

więcej...

Strona Wyróżniona

w Konkursie

więcej...Designed by:

Drukuj Email

Współpraca SP73 z Izbą Celną w Warszawie w ramach akcji „Zima w mieście”

W dniu 11 lutego w naszej szkole odbyły się niezwykle ciekawe zajęcia dla uczniów, uczestniczących w akcji „Zima w mieście”. Zajęcia poprowadził podinsp. Piotr Tałałaj –funkcjonariusz Izby Celnej w Warszawie, od wielu lat współpracujący z SP 73 w zakresie problematyki ochrony zagrożonych gatunkówKonwencji Waszyngtońskiej (CITES).

To właśnie zagadnienie było pierwszym z poruszanych podczas zajęć tematów, i jak zwykle spotkało się z ogromnym zainteresowaniem uczniów. Bardzo dobre przygotowanie merytoryczne i metodyczne, użycie aktywizujących metod – m. in. dramy, a także kolekcja okazów, które można wziąć do ręki spowodowało, że dzieci wspaniale się bawiły, a przy tym zdobyły wiele bardzo istotnych wiadomości. Wszyscy uczestnicy zajęć zrozumieli, jak wielką odpowiedzialność za tragiczny los egzotycznych zwierząt i roślin ponoszą turyści, spragnieni oryginalnych pamiątek z podróży, a także obiecali pamiętać o tym w przyszłości - gdy sami wyjadą na wymarzoną wycieczkę.

Kolejne z realizowanych treści dotyczyły bardzo istotnych dla młodzieży kwestii bezpieczeństwa – zapobiegania porwaniom dzieci oraz przeciwdziałania rozprowadzaniu środków odurzających – narkotyków i dopalaczy. Uczniowie, wraz z prowadzącym zajęcia - metodą dramy, nauczyli się rozpoznawać sytuacje zagrażające ich bezpieczeństwu oraz „przećwiczyli” właściwy sposób zachowania się w takich sytuacjach. Prowadzący, podinsp. Piotr Tałałaj udzielał obszernych i wyczerpujących odpowiedzi na zadawane w trakcie zajęć pytania i wyjaśniał trudniejsze pojęcia, aby nawet najmłodsi uczestnicy mogli wykazać się aktywnością – najaktywniejsi zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, a nasi uczniowie poprzez zabawę nie tylko znacznie poszerzyli swój zakres wiadomości, ale również zdobyli konkretną wiedzę o tym, jak zachować się w niebezpiecznej sytuacji - co w przyszłości może ocalić ich zdrowie a nawet życie.

Dorota Szymańska-Ehrmann

 

 

 

 

 

 


 

Hala Sportowa w SP73

już niedługo

więcej...

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2019/2020

 

Strona dla Rodziców

dzieci sześcioletnich

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

za pomoc

w organizacji

Dnia Pieczonego

Ziemniaka 2018


dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio