Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

LICZNIK ODWIEDZIN

Odsłon : 2474979
Naszą witrynę przegląda teraz 48 gości 

dziennik elektroniczny

więcej ...

REALIZOWANE PROJEKTY

WSPARCIE PRASKICH SZKÓŁ

 


 

 


MOJA PRZYSZŁOŚĆ

PRZEWODNIK

po PRADZE

wersja angielska

więcej...

Strona Wyróżniona

w Konkursie

więcej...Designed by:

Drukuj Email

Współpraca SP 73 z Izbą Celną w Warszawie także w ramach Polskiej Akademii Dzieci

Podczas kolejnego spotkania Polskiej Akademii Dzieci, zorganizowanego jak zwykle na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego, uczestnicy programu gościli tym razem funkcjonariuszy Izby Celnej w Warszawie.

W dniu 21 stycznia 2015r. nadkom. Wawrzyniec Smoleń – Naczelnik Wydziału Ochrony Praw Własności Intelektualnej i Operacji TIR oraz pełniąca służbę w tym wydziale rewident Agnieszka Szymańska wygłosili wykład, poświęcony roli i zadaniom realizowanym przez Służbę Celną Rzeczpospolitej Polskiej.

Szczególną uwagę prelegenci zwrócili na kwestię ochrony rynku i społeczeństwa z uwagi na zagrożenia, wynikające z przywozu i wywozu z Polski oraz UE towarów podrabianych i pirackich, naruszających prawa własności intelektualnej.

Funkcjonariusze w przystępny sposób, angażując słuchaczy w dyskusji i przydzielając im zadania wyjaśnili, na czym polega własność intelektualna, pojęcia takie jak: znak towarowy, towary podrobione i pirackie, oraz przedstawili zagrożenia, jakie niesie używanie takich towarów przez obywateli.

Wykład wzbogacony był przykładami towarów podrabianych, takich jak odzież, kosmetyki, wyroby elektroniczne, leki, zabawki.

Podczas wykładu młodzi studenci dowiedzieli się również jakie zadania realizuje Służba Celna, gdzie i w jakich okolicznościach można spotkać funkcjonariusza celnego oraz co konkretnie podróżni mogą przewozić w swoich bagażach, a czego w żadnym wypadku przewozić nie wolno.

Dzięki profesjonalnemu, również od strony metodycznej, przygotowaniu wykładu wszyscy słuchacze uczestniczyli w nim z dużym zaangażowaniem, nikt się nie nudził, mimo tego, że omawiane tematy można określić jako trudne dla dzieci w wieku szkolnym. Z pewnością jednak poruszanie tych kwestii w dyskusji z młodymi ludźmi będzie miało ogromny wpływ na wykształcenie w nich odpowiedzialnych postaw w życiu dorosłym.

Marzena Mrozińska, Dorota Szymańska-Ehrmann

 

 

 

 


 

Hala Sportowa w SP73

już niedługo

więcej...

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2019/2020

 

Strona dla Rodziców

dzieci sześcioletnich

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

za pomoc

w organizacji

Dnia Pieczonego

Ziemniaka 2018


dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio