Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

LICZNIK ODWIEDZIN

Odsłon : 2475009
Naszą witrynę przegląda teraz 46 gości 

dziennik elektroniczny

więcej ...

REALIZOWANE PROJEKTY

WSPARCIE PRASKICH SZKÓŁ

 


 

 


MOJA PRZYSZŁOŚĆ

PRZEWODNIK

po PRADZE

wersja angielska

więcej...

Strona Wyróżniona

w Konkursie

więcej...Designed by:

Drukuj Email

Jasełka 2015

22 grudnia 2015 roku w auli Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 73 w Warszawie oraz 7 stycznia 2016 roku w Bazylice Katedralnej Świętych Floriana Męczennika i Michała Archanioła uczniowie klas 1-6 SP 73 w Warszawie zaprezentowali „Bajkowe Jasełka” - sztukę niezwykłą, ponieważ związaną ze świętami Bożego Narodzenia.

Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających schronienia. Jednak tym razem Świętej Rodzinie towarzyszyły postacie z - bliskich naszym sercom - bajek, m.in.: Dziewczynka z zapałkami, która - tak jak Święta Rodzina - szukała schronienia w zimną, grudniową noc. Kierowała do nas słowa: „Zapałką rozgrzałam zziębnięte ręce/ Lecz jak zapalić zimne, ludzkie ludzi serce?”. Na scenie pojawił się również Czerwony Kapturek, który tak jak Trzej Królowie złożył Dzieciątku pokłon i obdarował je darami, mówiąc: „Mam tu w koszyczku same smakołyki/ Ciasto z kruszonką, złote rogaliki/ I pączki i strucle i miód na lekarstwo/ Żeby zdrowiutkie było to maleństwo.”

Część artystyczną dopełnił dwudziestoosobowy chór, śpiewający kolędy, a także i gitarzyści: Ida Baranowska, Mateusz Podleś i Kacper Szczygieł, którzy - pod czujnym okiem pani Mileny Chypś - pokazali swoje zdolności. Ponadto trzecie klasy, przygotowane przez panią Katarzynę Wojciechowską, zaprezentowały piosenkę „Snow is falling”.

Jasełka przygotowały panie Iwona Elznerowicz oraz Joanna Kołłb-Sielecka. Tło muzyczne, prowadzenie chóru oraz przygotowanie gitarzystów - pani Milena Chypś. Dekoracje oraz stroje mogliśmy podziwiać dzięki staraniom pani Eugenii Wojtkiewicz oraz reżyserek.

Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się - przedstawienie wywarło duże wrażenie na zgromadzonej publiczności. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w tradycyjnym spektaklu bożonarodzeniowym, jakimi są jasełka a także zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.

Patrycja Zisch


Zdjęcia z Praskich Jasełek z udziałem uczniów SP 73 w Katedrze Warszawsko-Praskiej na stronie Urzędu Dzielnicy Praga Północ [zobacz...]

 

Hala Sportowa w SP73

już niedługo

więcej...

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2019/2020

 

Strona dla Rodziców

dzieci sześcioletnich

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

za pomoc

w organizacji

Dnia Pieczonego

Ziemniaka 2018


dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio