Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

Drukuj Email

Tanecznie dookoła świata

Dzięki bajkom i baśniom dzieci mogą przenieść się w kolorowy świat wyobraźni. Udać się w nieznane wcześniej krainy i chociaż na chwilę zamienić się w swoją ulubioną postać, być królem, królową, księciem albo księżniczką … Znakomitą okazję ku temu stanowią książki, filmy i sztuki teatralne.

Poranne przedpołudnie w sobotę 21 listopada dla uczniów klasy 2c było wyjątkowe. Tego właśnie dnia wybrali się do warszawskiego teatru „Palladium” na spektakl pod tytułem: „Najpiękniejsze bajki baletowe". Barwne i dynamiczne przedstawienie przeniosło młodych widzów do roztańczonego i kolorowego świata. Dzieci mogły podziwiać na scenie przygody ulubionych bohaterów z książek i filmów. Odbyły taneczną podróż dookoła świata.

Która bajka była najpiękniejsza? Każdemu podobało się coś innego. Jednym „Kopciuszek”, innym „Czerwony Kapturek”, a jeszcze innym „Dziadek do Orzechów”. Nie zabrakło również miłośników „Jeziora Łabędziego”, „Księżniczki Szeherezady i Piratów” oraz „Śpiącej Królewny”. Nie to było jednak najważniejsze, lecz te kilkadziesiąt minut cudownych marzeń spędzonych przy pięknej muzyce i oglądaniu popisów tancerzy.

Na dodatek po spektaklu dzieci mogły zamienić kilka słów z wykonawcami, a nawet zrobić sobie z nimi zdjęcie. To było niezapomniane przeżycie. Już czekamy na kolejne grudniowe „Spotkania z kulturą”.

Marzena Mrozińska

 

 

 

 

 

 


 

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2018/2019

Strona dla Rodziców

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

za pomoc

w organizacji

Dnia Pieczonego

Ziemniaka 2018


dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio