Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

Drukuj Email

Brąz dla dziewcząt SP 73

Już po raz 49 odbyła się Warszawska Olimpiada Młodzieży w unihokeju. Nasze dziewczęta broniły Tytułu Mistrza Warszawy. Zawody odbywały się w dniach 16-20 listopada na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 175 przy ul. Trzech Budrysów 30. Prawo startu w tej imprezie mają mistrzowie poszczególnych dzielnic Warszawy, czyli 18 najlepszych zespołów.

W tym roku drużyna dziewcząt z racji braku środków finansowych miała mało startów i przed najważniejszymi zawodami w tym roku wzięliśmy udział tylko w eliminacjach i finałach Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych oraz w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Północ.

Reprezentacja naszej szkoły składała się z dwóch "piątek". Jednej z klasy piątej i jednej z klasy szóstej. Dziewczęta dotarły do najlepszej czwórki przy bilansie sześciu wygranych meczów i jednej porażce. W meczu o wejście do finału nasz zespół grał z drużyną Szkoły Podstawowej nr 85 z Mokotowa. Drużyna ta dwa tygodnie wcześniej wygrała Wielki Finał "Unihokej-łączy dzieci" spośród 14 najlepszych zespołów w Polsce.

Nasze dziewczęta zagrały bardzo dobry mecz z ogromną wolą walki. W regulaminowym czasie był remis 1:1, gdzie to zespół z Mokotowa na chwilę przed końcem meczu zdobył wyrównującą bramkę. Dogrywka do "złotej bramki" nie przyniosła rozstrzygnięcia i dopiero rzuty karne miały zdecydować o awansie do finału. Tutaj szczęście uśmiechnęło się do dziewcząt z SP 85. Pozostało nam walczyć o "brąz".

Mecz o trzecie miejsce graliśmy ze Szkołą Podstawową nr 139 z Woli. Właśnie temu zespołowi w fazie eliminacyjnej ulegliśmy 0:2. Po zaciętej grze powtórzył się scenariusz z meczu wcześniejszego, gdzie o medalu zadecydować miały rzuty karne. Tutaj już nasze dziewczęta "odrobiły lekcje" i pokonały szkołę z Woli zdobywając brązowy medal. Łzy z przegranego meczu o wejście do finału zastąpiły łzami szczęściaUśmiech

Zasłużone medale wręczał pan Jan Dorosiewicz Przewodniczący Szkolnego Związku Warszawy i Województwa Mazowieckiego.

Gratulujemy!

Jarosław Słocki

 

 

 

 


 

Hala Sportowa w SP73

już niedługo

więcej...

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2019/2020

 

Strona dla Rodziców

dzieci sześcioletnich

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

za pomoc

w organizacji

Dnia Pieczonego

Ziemniaka 2018


dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio