Brąz dla dziewcząt SP 73

Już po raz 49 odbyła się Warszawska Olimpiada Młodzieży w unihokeju. Nasze dziewczęta broniły Tytułu Mistrza Warszawy. Zawody odbywały się w dniach 16-20 listopada na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 175 przy ul. Trzech Budrysów 30. Prawo startu w tej imprezie mają mistrzowie poszczególnych dzielnic Warszawy, czyli 18 najlepszych zespołów.

W tym roku drużyna dziewcząt z racji braku środków finansowych miała mało startów i przed najważniejszymi zawodami w tym roku wzięliśmy udział tylko w eliminacjach i finałach Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych oraz w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Północ.

Reprezentacja naszej szkoły składała się z dwóch "piątek". Jednej z klasy piątej i jednej z klasy szóstej. Dziewczęta dotarły do najlepszej czwórki przy bilansie sześciu wygranych meczów i jednej porażce. W meczu o wejście do finału nasz zespół grał z drużyną Szkoły Podstawowej nr 85 z Mokotowa. Drużyna ta dwa tygodnie wcześniej wygrała Wielki Finał "Unihokej-łączy dzieci" spośród 14 najlepszych zespołów w Polsce.

Nasze dziewczęta zagrały bardzo dobry mecz z ogromną wolą walki. W regulaminowym czasie był remis 1:1, gdzie to zespół z Mokotowa na chwilę przed końcem meczu zdobył wyrównującą bramkę. Dogrywka do "złotej bramki" nie przyniosła rozstrzygnięcia i dopiero rzuty karne miały zdecydować o awansie do finału. Tutaj szczęście uśmiechnęło się do dziewcząt z SP 85. Pozostało nam walczyć o "brąz".

Mecz o trzecie miejsce graliśmy ze Szkołą Podstawową nr 139 z Woli. Właśnie temu zespołowi w fazie eliminacyjnej ulegliśmy 0:2. Po zaciętej grze powtórzył się scenariusz z meczu wcześniejszego, gdzie o medalu zadecydować miały rzuty karne. Tutaj już nasze dziewczęta "odrobiły lekcje" i pokonały szkołę z Woli zdobywając brązowy medal. Łzy z przegranego meczu o wejście do finału zastąpiły łzami szczęściaUśmiech

Zasłużone medale wręczał pan Jan Dorosiewicz Przewodniczący Szkolnego Związku Warszawy i Województwa Mazowieckiego.

Gratulujemy!

Jarosław Słocki