Unihokej – łączy dzieci

W dniach 6-7 listopada 2015r. odbył się Wielki Finał Turnieju „Unihokej łączy dzieci”. W zawodach wzięło udział 14 najlepszych zespołów dziewcząt i chłopców wyłonionych w ogólnopolskich eliminacjach.

Wielką satysfakcją dla SP 73 było powierzenie m.in. naszej szkole zaszczytu zorganizowania tych zawodów przez Polski Związek Unihokeja, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Miasto Stołeczne Warszawa.

Nie wątpimy, że jednym z powodów tego uznania były nasze dotychczasowe sukcesy Mistrzostwo Polski, Mistrzostwo Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, Mistrzostwo Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Współorganizatorem Turnieju było Gimnazjum Sportowe nr 21.

Finał dziewcząt (część drużyn mieszkała w naszej szkole) odbywał się w hali sportowej OSiR Praga Południe przy ul. Siennickiej, a finał chłopców w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 175 przy ul. Trzech Budrysów. W obydwu finałach startowały drużyny naszej szkoły, a organizacyjnie turniej wspierali nasi absolwenci.

W sobotę o 9.00 turniej otworzyli pan Marek Chomnicki -Prezes Polskiego Związku Unihokeja i pani Bożena Ćwiklińska -Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 73.

Sobotnio-niedzielne zawody przyniosły wiele emocji zawodnikom i licznie zebranym kibicom, a drużyny SP 73 miały okazję zaprezentowania nowych strojów ufundowanych przez sponsora CH Carrefour.

W podsumowaniu Wielkiego Finału brały udział drużyny dziewcząt i chłopców. Gorące emocje podgrzewały zespoły taneczne z SP 73 i zaprzyjaźnionej SP 50. Dzięki staraniom organizatorów i sponsorów wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe koszulki. Zostały wyłonione najlepsze szóstki turnieju, Król Strzelców oraz MVP.

Puchary, medale i nagrody wręczali Prezes PZ Unihokeja pan Marek Chomnicki i gość specjalny pan Mariusz Czerkawski – jedyny polski hokeista zawodowej ligi NHL.

Dziękujemy organizatorom turnieju: Polskiemu Związkowi Unihokeja, Ministerstwu Sportu i Turystyki, Miastu Stołecznemu Warszawa, szkołom, z których obiektów korzystali zawodnicy oraz wszystkim, którzy wspierali organizację zawodów: zawodnikom, trenerom, absolwentom, rodzicom, sponsorom, kibicom i gościom.

Bożena Ćwiklińska

ADOPCJA SERCA