Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

Drukuj Email

Inauguracja PAD 2015/2016

W dniu 29 października 2015r. odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym, inauguracyjne spotkanie w ramach Polskiej Akademii Dzieci. Podobnie jak w roku minionym, uczniów – studentów gościły sale Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Mokotowskiej.

Reprezentacja naszej szkoły w tym roku istotnie się powiększyła – obecnie jest to grupa 45 uczniów, uzdolnionych w różnych dziedzinach, realizujących indywidualne programy nauczania i osiągających bardzo dobre wyniki w nauce. Podobnie jak w latach minionych, wykłady odbywać się będą średnio raz w miesiącu, a zakończy je uroczysta gala na początku czerwca.

Podczas pierwszego spotkania wszystkich uczestników powitał Dziekan Wydziału Pedagogicznego UW, dr hab. Rafał Godoń.

Wykład inauguracyjny pt. „Współczesny patriotyzm” przedstawiła uczennica naszej szkoły Kasia Sobkowicz. Kolejny wykład, poświęcony historii Uniwersytetu Dziecięcego wygłoszony został przez koordynatorkę programu Polska Akademia Dzieci w Warszawie, Panią mgr Elżbietę Litwin-Sondej.

Po wysłuchaniu wykładów mali studenci mogli do woli zadawać wykładowcom pytania, niektóre bardzo szczegółowe i dociekliwe, ale żadne nie pozostało bez odpowiedzi.

Następnie wszyscy uczestnicy złożyli uroczyste ślubowanie, i tym samym stali się członkami społeczności akademickiej Uniwersytetu Warszawskiego.

Wszyscy nowi studenci otrzymali indeksy, w których będą zbierali poświadczenia obecności na wykładach – dla najbardziej pilnych przewidziane są indywidualne dyplomy ukończenia Polskiej Akademii Dzieci.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania, ponieważ wielu spośród naszych studentów ma już przygotowane wykłady i prezentacje, w których chcą podzielić się z innymi swoimi pasjami i swoją wiedzą.

Dorota Ehrmann, Marzena Mrozińska

 

 

 

 


 

Hala Sportowa w SP73

już niedługo

więcej...

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2019/2020

 

Strona dla Rodziców

dzieci sześcioletnich

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

za pomoc

w organizacji

Dnia Pieczonego

Ziemniaka 2018


dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio