Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

LICZNIK ODWIEDZIN

Odsłon : 2478974
Naszą witrynę przegląda teraz 47 gości 

dziennik elektroniczny

więcej ...

REALIZOWANE PROJEKTY

WSPARCIE PRASKICH SZKÓŁ

 


 

 


MOJA PRZYSZŁOŚĆ

PRZEWODNIK

po PRADZE

wersja angielska

więcej...

Strona Wyróżniona

w Konkursie

więcej...Designed by:

Drukuj Email

Co w klasie piszczy, czyli wieści z 2c

Wprawdzie to dopiero początek października, a uczniowie klasy 2c byli już na trzech wycieczkach edukacyjnych. Wszystkie były bardzo ciekawe i dostarczyły dzieciom nie tylko wiedzy, ale i rozwinęły ich umiejętności. Każda wycieczka była jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna i godna polecenia.

Zajęcia „Wielcy malarze dla młodych twórców” w Domu Kultury „Muranów” to skarbnica wiedzy o włoskim malarzu Leonardo da Vinci. Można było, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przenieść się do odległych czasów i poznać twórczość oraz działalność artysty, podziwiać jego obrazy i poczuć się choć na chwilę tak jak on. Ale to nie było wszystko, dzieci miały także okazję tworzyć swoje dzieła. Przy okazji malowania obrazu pod tytułem „Dama ze zwierzęciem” nie tylko pracowały twórczo, ale również świetnie się bawiły. Powstały wspaniałe prace, które teraz można oglądać na wystawie w naszej klasie.

Wielu doznań artystycznych dostarczyła uczniom również kolejna wycieczka, na której mieli możliwość spotkania się ze śpiewającymi aktorami musicalu „W to mi graj” wystawionego na deskach Centrum Promocji Kultury. Artyści w zabawny i przystępny sposób przybliżyli dzieciom bajki Aleksandra Fredry, Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego. Spektakl nie tylko przypomniał podstawowe zasady współżycia w społeczeństwie, ale także umożliwił uczniom aktywne uczestnictwo w przedstawieniu i bezpośredni kontakt z aktorami.

Ostatnia z wycieczek znacznie odbiegała tematyką od poprzednich. Przede wszystkim większość uczniów pierwszy raz w życiu miała okazję pojechać metrem pod Wisłą. Wiązało się to ściśle z zajęciami, bo ich tematem było „polowanie” nad rzeką płynącą przez Warszawę. Oczywiście chodzi o bezkrwawe łowy, to znaczy podglądanie życia gniazdujących nad Wisłą ptaków. Służyły do tego luneta i lornetka. Dzieci „upolowały” wiele ciekawych okazów, a przewodnik, który czuwał nad przebiegiem całego przedsięwzięcia w interesujący sposób pokazywał oraz opowiadał o niezwykłych walorach przyrodniczych naszej rzeki. Nie zabrakło też elementów humorystycznych. Pan przewodnik stwierdził -„Ten żuraw jest nie tylko młodziutki, ale także nieco głupiutki, bo suszy sobie skrzydła w cieniu”, co wywołało salwę śmiechu. Szkoda tylko, że niski poziom wody Wisły nie pozwolił nam na odbycie tej wycieczki statkiem, ale być może wtedy dzieci nie miałyby okazji dostrzec tak wielu „cudów” przyrody.

Ciąg dalszy wieści nastąpi.

Marzena Mrozińska

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Hala Sportowa w SP73

już niedługo

więcej...

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2019/2020

 

Strona dla Rodziców

dzieci sześcioletnich

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

za pomoc

w organizacji

Dnia Pieczonego

Ziemniaka 2018


dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio