Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

Drukuj Email

Dzień Pieczonego Ziemniaka

W dniu 3 X 2015 r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 73 przy ulicy Białostockiej jak co roku odbył się festyn rodzinny - „Dzień pieczonego ziemniaka”.

Dzięki pięknej pogodzie i temu, że spotykamy się już po raz trzeci było nas wyjątkowo dużo. Samych dzieci było około 150, a towarzyszyli im rodzeństwo i rodzice.

W tym dniu wspólnie spędzaliśmy czas uczestnicząc w ośmiu różnych konkurencjach zorganizowanych na przyszkolnym terenie. Dzieci mogły spróbować swoich sił w skokach na skakance. Osoby lubiące sztuki plastyczne mogły  stworzyć piękne rzeźby z warzyw, które były biletami wstępu na imprezę - obecnie można je podziwiać w stołówce szkolnej.

Można też było zrobić sobie zdjęcie z kolegą lub samemu, pokonać tor przeszkód na rowerze, zmierzyć się z najlepszymi w wyścigu w workach, rzucać do celu, posiłować się w przeciąganiu liny.

Dzieci, które wzięły udział we wszystkich konkurencjach i zdobyły wszystkie kolorowe stempelki brały udział w loterii, w której każdy mógł wygrać drobny upominek. Potem wszyscy obejrzeli program artystyczny przygotowany przez poszczególne klasy. Ostatnim punktem programu, był wspólny posiłek przygotowany przez rodziców i szkołę składający się między innymi z grillowanych ziemniaków (przypominały w smaku takie z ogniska).

W trakcie festynu przez uczniów i rodziców przy budynku  zostały posadzone żonkile, ponieważ nasza szkoła przyłączyła się do akcji Pola Nadziei. Zbieraliśmy też dobrowolne datki, aby wesprzeć fundację prowadzącą hospicjum.

Było nam tez miło gościć „Klub Trybik” – Pan Piotr Paczek przygotował naszym milusińskim tor przeszkód, który dzieci pokonywały na rowerze, a przy okazji uczyły się zasad ruchu drogowego.

To był bardzo udany dzień, pełen pozytywnych wibracji, gdy wszyscy byli dla siebie życzliwi i świetnie się bawili. Chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom, bez pomocy których ten dzień by się nie udał.

Iwona Elznerowicz

 

Hala Sportowa w SP73

już niedługo

więcej...

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2019/2020

 

Strona dla Rodziców

dzieci sześcioletnich

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

za pomoc

w organizacji

Dnia Pieczonego

Ziemniaka 2018


dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio