Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

LICZNIK ODWIEDZIN

Odsłon : 2472593
Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 

dziennik elektroniczny

więcej ...

REALIZOWANE PROJEKTY

WSPARCIE PRASKICH SZKÓŁ

 


 

 


MOJA PRZYSZŁOŚĆ

PRZEWODNIK

po PRADZE

wersja angielska

więcej...

Strona Wyróżniona

w Konkursie

więcej...Designed by:

Drukuj Email

Klasa 6c na wycieczkach szkolnych

Z nowym rokiem, nowym krokiem. Klasa 6c rozpoczęła realizację programu nauczania w ciekawy sposób - podczas wycieczek szkolnych. Pozwalają one w ciekawy i niekonwencjonalny sposób poznawać świat, często niedostępny ze szkolnych ławek. Ponadto wspaniale integrują zespół klasowy.

"W dniu 2.09.2015. odwiedziliśmy Pizzerię Dominium. Poznaliśmy historię powstania pizzy i jej składniki. Uczyliśmy się jak prawidłowo zrobić pizzę. Kucharz pokazał nam jak ugnieść ciasto oraz dobrać i układać  dodatki. Dowiedzieliśmy się, w jakiej temperaturze powinna się piec  pizza i jak nazywają się naczynia potrzebne do jej wykonania. Wspólnie komponowaliśmy naszą pizzę.  Największym zaskoczeniem było dla nas "latające" ciasto podczas podrzucania. Oczywiście największą przyjemnością było jedzenie. Każdy prosił o dokładkę."

Aleksandra Fit, Emil Mały, Julia Świątek

 

"Dnia 3.09.2015r. wyruszyliśmy do Domu Spotkań z Historią. Byliśmy tam na zajęciach "Przedsiębiorczy pradziadek”. Na zajęciach poznaliśmy historię założycieli fabryki WedelDobrolin. Szukaliśmy inspiracji u pradziadków, co jest ważne przy zakładaniu firmy.  Tworzyliśmy własne projekty korzystając z ich doświadczenia. Podobało nam się tworzenie własnych firm."

Gabrysia Fusiek, Dominik Trzpil, Kamil Zalewski


"Czwartego września odbyła się wycieczka do Castoramy „Majsterkowo”. Na warsztatach "Malowanie  na szkle" malowaliśmy na antyramach specjalnymi farbami różne obrazki. Po skończeniu zajęć artystycznych wyruszyliśmy w ciekawą podróż po zakamarkach sklepu. Dowiedzieliśmy się na jakie działy została podzielona Castorama. W praktyce poznawaliśmy dział techniki związany z budowlanką. Poznawaliśmy zasady bezpieczeństwa przy poruszaniu się w takich sklepach. Zabraliśmy wykonane przez nas  prace i otrzymaliśmy dodatkowe oceny z plastyki. Zabawa była niesamowita, oby więcej takich szkolnych przygód."

Kinga Poksińska, Mateusz Białczak, Angelika Dubaj


"Na wycieczkę "Brzegiem Wisły" wybraliśmy się 18 września. Spotkaliśmy się z zoologiem - panem Jarosławem Matusiakiem. Przez lunetę i lornetkę zobaczyliśmy wiele różnych ptaków. Między innymi: różne gatunki mew, kormorany, sroki, gołębie, wróble. Pan opowiedział nam o rybach, które żyją w Wiśle i o ich sposobie polowania. Dowiedzieliśmy się, dlaczego wiele gatunków ptaków i ryb jest rzadkich w zachodniej części UE. Poznaliśmy wiadomości o mostach, m.in.: ile ich jest w Warszawie, gdzie powstaną nowe, jak wyglądają mosty nowoczesne i ekologiczne. Poznaliśmy drogę rzeczną i wiele pojęć związanych z rzeką i żeglugą. Byliśmy zaskoczeni wiedzą prowadzącego i jego umiejętnościami rozpoznawania ptaków po głosie, których my w zgiełku i hałasie miasta wcale nie słyszeliśmy."

Katarzyna Sobkowicz, Stanisław Maciejewski, Ida Baranowska, Mateusz Figielski


Wycieczki, to wspaniała okazja lepszego poznania i edukacji uczniów. Wspólne redagowanie sprawozdań to kolejny sposób współdziałania i rozwijania. Dlatego planujemy kolejne wyjścia. W najbliższym czasie wybieramy się na warsztaty do Miasteczka Ruchu Drogowego, Instytutu Teatralnego, Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz na urodzinowe spotkanie z Agnieszka Osiecką. Na pewno podzielimy się naszymi wrażeniami z tych wyjść.

Wychowawca Iwona Myślak - Piątek

 

 

 

 


 

Hala Sportowa w SP73

już niedługo

więcej...

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2019/2020

 

Strona dla Rodziców

dzieci sześcioletnich

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

za pomoc

w organizacji

Dnia Pieczonego

Ziemniaka 2018


dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio