Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

Drukuj Email

Boisko w SP 73

W rozwijającej się, rozbudowującej, coraz bardziej nowoczesnej Warszawie  zaniedbane boisko szkolne w sercu Pragi w pobliżu najnowszej stacji metra, naprzeciwko wielkiego centrum handlowego przedstawia się dość tajemniczo.

Każdy przechodzień, mieszkaniec, turysta może zadać pytanie „dlaczego tak to wygląda???”.

Wszyscy potencjalni i aktualni rodzice uczniów Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 73 mającej klasy sportowe (unihokej) nie mogą zrozumieć: dlaczego uczniowie osiągający tak wielkie sukcesy (mistrzowie Warszawy, Mazowsza, Polski, absolwenci w kadrze narodowej) muszą korzystać z tak marnego zaplecza sportowego.

Odpowiedź kryje się w jednym krótkim słowie „roszczenia”. Teren między Białostocką i Brzeską nie ma uregulowanych stosunków własnościowych. „Dekret Bieruta” to chyba klątwa ciążąca nad terenem opisywanym przez Tyrmanda w „Złym”….

Kolejne dyrekcje szkoły od około 25 lat starają się o budowę obiektu sportowego na szkolnym boisku. Powstały już dwa nie zrealizowane projekty. Siedem lat temu nie zrealizowano projektu budowy hali tymczasowej (były na ten cel pieniądze z Biura Edukacji) – powód – nie było możliwości uzyskania pozwolenia na budowę. Ostatnio przepadł również przygotowany przez ucznia szkoły projekt budowy tymczasowego obiektu sportowego z budżetu partycypacyjnego. Pocieszający jest fakt, że teren znajduje się w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego z przeznaczeniem na cele edukacyjne, więc chyba deweloperzy nie mają szans…

Ostatnio władze dzielnicy deklarują, że budowa hali sportowej w SP 73 jest absolutnym priorytetem inwestycyjnym, jednak pod warunkiem wejścia w życie uregulowań prawnych dotyczących gruntów objętych roszczeniami.

Cóż w takim razie możemy zrobić my nauczyciele? Jakim cudem fenomenalni trenerzy osiągają tak wysokie wyniki sportowe?

Ten permanentny sukces osiągany jest dzięki zaangażowaniu trenerów, rodziców, uczniów oraz życzliwej współpracy ze Szkołą Podstawową nr 30 dzięki, której korzystamy z 9h treningu na hali sportowej.

Tak więc wszystkich, którzy spotkają na swojej praskiej ścieżce uczniów z kijami do unihokeja i złotymi medalami na szyi prosimy o życzliwy uśmiech…Uśmiech

Bożena Ćwiklińska – dyrektor SP 73

 

 


 

Hala Sportowa w SP73

już niedługo

więcej...

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2019/2020

 

Strona dla Rodziców

dzieci sześcioletnich

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

za pomoc

w organizacji

Dnia Pieczonego

Ziemniaka 2018


dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio