Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

Drukuj Email

Klasa 5b w Tyflogalerii

W dniu 4 marca wybraliśmy się na wycieczkę do Tyflogalerii Polskiego Związku Niewidomych, gdzie poznaliśmy świat osób z wadą wzroku. Obejrzeliśmy krótki film, z którego nauczyliśmy się być przewodnikiem dla osoby niewidomej. Poznaliśmy sprzęt codziennego użytku ułatwiający życie osobom niewidomym. Na zakończenie dostaliśmy egzemplarz „Promyczka” napisany alfabetem Braille’a.

Wycieczka do PZN była ciekawa. Najbardziej podobało mi się w ciemni, gdzie za  pomocą zmysłu węchu i dotyku rozpoznawaliśmy różne rzeczy. To było zupełnie nowe przeżycie. Dzięki tej wycieczce dowiedziałem się jak trudno jest żyć z wadą wzroku. Na szczęście nowe maszyny wszytko ułatwiają. Dowiedziałem się, jak zachowywać się przy osobie niewidomej, nie wiedziałem, że to jest takie trudne. Na koniec miła pani napisała na maszynie moje imię brajlem.

Adrian

 

Warsztaty z osobami niewidomymi bardzo mi się podobały. Mogłem poczuć się jak osoba niewidoma. Największe wrażenie zrobiło na mnie przejście kilku metrów z białą laską. To było niesamowite doświadczenie.

Piotrek


Wizyta w PZN była interesująca. Teraz już wiem jak czują się osoby niewidome i jak funkcjonują na co dzień. To byłą bardzo pouczająca lekcja.

Mateusz


Na zajęciach zobaczyliśmy wiele ciekawych rzeczy. Pan pokazał nam np. zegarek, który mówi godzinę, ważyliśmy się na wadze, która mówiła ile kto waży. Mogliśmy zobaczyć z jakich książek korzystają dzieci niewidome. Kiedy byliśmy w ciemni, chodziliśmy z białą laską, rozpoznawaliśmy różne dźwięki mogliśmy poczuć się jak osoby niewidome.

Oliwia


Najbardziej podobała mi się ciemnia i maszyna brajlowska. Polecam wszystkim wizytę w PZN, w tym miejscu można nauczyć się naprawdę wielu przydatnych rzeczy.

German


W PZN mogłem zobaczyć wiele ciekawych rzeczy, np. szachy i warcaby przeznaczone dla osób niewidomych. Zobaczyłem jak wygląda brajlowska maszyna do pisania. Bardzo podobała mi się zabawa specjalną piłką, która w środku miała dzwonek. Najpierw zgasiliśmy światło, a później każdy rzucał do siebie piłkę i mówił swoje imię. To było ciekawe przeżycie.

Anton

 

 


 

 


 

Hala Sportowa w SP73

już niedługo

więcej...

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2019/2020

 

Strona dla Rodziców

dzieci sześcioletnich

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

za pomoc

w organizacji

Dnia Pieczonego

Ziemniaka 2018


dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio