Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

LICZNIK ODWIEDZIN

Odsłon : 2474976
Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości 

dziennik elektroniczny

więcej ...

REALIZOWANE PROJEKTY

WSPARCIE PRASKICH SZKÓŁ

 


 

 


MOJA PRZYSZŁOŚĆ

PRZEWODNIK

po PRADZE

wersja angielska

więcej...

Strona Wyróżniona

w Konkursie

więcej...Designed by:

Drukuj Email

Dni otwarte dla dzieci i rodziców

W dniu 4 marca naszą szkoła odwiedzili bardzo mili młodzi goście, około 200 dzieci z okolicznych praskich przedszkoli.

Przygotowaliśmy dla nich mnóstwo atrakcji: medale na powitanie, przedstawienie teatralne „Bajka o pięknej Odrobince”, występy zespołu tanecznego oraz zwiedzanie najciekawszych miejsc w szkole. Dzieci miały okazję zobaczyć prawdziwą lekcję w klasach pierwszych oraz sprawdzić możliwości tablicy interaktywnej, zaś w świetlicy czekała na nich niespodzianka – drobne upominki własnoręcznie wykonane przez trochę starszych kolegów z klas 1-3.

Kolejnym etapem wizyty była biblioteka szkolna z mnóstwem kolorowych książeczek. Po wyczerpującym zwiedzaniu goście dotarli na stołówkę, gdzie napiły się soku i otrzymały jabłko lub marchewki- bo trzeba jeść witaminy aby rosnąć i być zdrowym. Wszyscy dobrze się bawili a szkoła nie jest taka straszna, ale o tym wie już każdy uczeń.

Natomiast w sobotę 7 marca naszą placówkę odwiedzili rodzice wraz z dziećmi, którzy mogli nie tylko obejrzeć szkolę, ale również przyjemnie spędzić czas bawiąc się w różnych pracowniach.

Dzieci mogły zrobić kota z papieru i wg własnego pomysłu go pomalować lub kurczaczka na patyku, pomalować sobie buzię lub pokolorować rysunki. Również zagrać małą partyjkę szachów, lub pobawić się grami stolikowymi. Dla miłośników ruchu przygotowano na holu różne sprzęty zręcznościowe: piłki, klocki, przejście przez tunel, chustę do zabaw, a na sali gimnastycznej rozegrano pokazowy mecz unihokeja. Dla miłośników przyrody przygotowano filmy o małych zwierzątkach jak również mogli zasadzić swoją roślinkę (do wyboru były kwiaty, nasionka warzyw i cebulki dymki, które dzieci zabrały do domu) jak również zobaczyć wybuchający wulkan i grającą miskę. Rodzice i dzieci mogli zobaczyć małą salę komputerową i pobawić się na tablicy interaktywnej. Miłośnicy muzyki mogli pograć na instrumentach perkusyjnych i stworzyć własny instrument z ogólnie dostępnych przedmiotów.

Rodzice mogli zobaczyć pracownie specjalistyczne i sale klas 0, jak również porozmawiać z nauczycielami i specjalistami pracującymi w naszej szkole. Nad całością czuwała pani dyrektor Bożena Ćwiklińska. To był udany dzień, który spędziliśmy przyjemnie i aktywnie.

Iwona Elznerowicz

Katarzyna Lamprecht

 

 

 

 


 

Hala Sportowa w SP73

już niedługo

więcej...

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2019/2020

 

Strona dla Rodziców

dzieci sześcioletnich

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

za pomoc

w organizacji

Dnia Pieczonego

Ziemniaka 2018


dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio