Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

LICZNIK ODWIEDZIN

Odsłon : 2262374
Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 

dziennik elektroniczny

więcej ...

REALIZOWANE PROJEKTY

WSPARCIE PRASKICH SZKÓŁ

 


 

 


MOJA PRZYSZŁOŚĆ

PRZEWODNIK

po PRADZE

wersja angielska

więcej...

Strona Wyróżniona

w Konkursie

więcej...Designed by:

Drukuj Email

O tolerancji i dyskryminacji – warsztaty w klasie 5c

Uczenie dzieci tolerancji to złożony i skomplikowany proces. Powinno być ono oparte na częstych rozmowach, uczestnictwie w  warsztatach, projektach i różnorodnych zajęciach poświęconych tematyce tolerancji i dyskryminacji, a także na stwarzaniu naturalnych sytuacji, w których dzieci będą  obcować z odmiennymi kulturami, zwyczajami, środowiskami.

W kształtowaniu postaw tolerancji największą rolę odgrywa dom rodzinny, jako naturalne środowisko, w którym wzrasta dziecko. Jednak bardzo wiele w tym zakresie może i powinna  zrobić szkoła.

Nasza szkoła, jako placówka z oddziałami integracyjnymi, ma tu do spełnienia szczególną misję. Klasy integracyjne zakładają wspólne nauczanie i wychowanie dzieci niepełnosprawnych z ich zdrowymi rówieśnikami. Stąd tak ważne jest propagowanie idei tolerancji i szacunku wobec osób niepełnosprawnych oraz przeciwdziałanie ich dyskryminacji.

 

W klasie 5c zostały przeprowadzone warsztaty poświęcone tematyce tolerancji i dyskryminacji. Zadaniem uczniów było zdecydować, które zachowania są pozytywne, a które negatywne i co należy robić, aby szerzyć postawę tolerancji a przeciwdziałać dyskryminacji i wykluczeniu. Wśród postaw, które dzieci zaliczyły do tych promujących tolerancję, znalazły się: szacunek, empatia, akceptacja, zrozumienie, uprzejmość. Tolerancja to także pomoc niesiona innym, reagowanie na krzywdę i poczucie odpowiedzialności. Dyskryminacja, jako zaprzeczenie tolerancji kojarzy się dzieciom z osądzaniem bądź lekceważeniem innych, wyśmiewaniem, dokuczaniem, brakiem szacunku, unikaniem tego, co odmienne, uważaniem się za lepszego.

Wychowanie w duchu tolerancji i poszanowania godności innych daje nadzieję na wykształcenie w młodym pokoleniu  wrażliwości i przekonania, że „inny” nie znaczy „gorszy”. Zarówno rodzina, jak i szkoła powinny „świecić przykładem” i być dla dzieci źródłem dobrych praktyk w tym zakresie.

Weronika Janiszewska-Dudzień

 

 

 

 


 

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2018/2019

Strona dla Rodziców

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

za pomoc

w organizacji

Dnia Pieczonego

Ziemniaka 2018


dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio