Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

LICZNIK ODWIEDZIN

Odsłon : 2472523
Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 

dziennik elektroniczny

więcej ...

REALIZOWANE PROJEKTY

WSPARCIE PRASKICH SZKÓŁ

 


 

 


MOJA PRZYSZŁOŚĆ

PRZEWODNIK

po PRADZE

wersja angielska

więcej...

Strona Wyróżniona

w Konkursie

więcej...Designed by:

Drukuj Email

Laboratorium chemiczne w SP73!

Dnia 04 grudnia w naszej szkole odbyły się niezwykle ciekawe zajęcia dla uczniów – studentów Polskiej Akademii Dzieci. Zajęcia, przygotowane bardzo profesjonalnie pod względem metodycznym, poprowadzili funkcjonariusze Centralnego Laboratorium Celnego Izby Celnej w Warszawie, a polegały one na prezentacji ciekawych doświadczeń chemicznych.

Należy tu wspomnieć, że nasza współpraca z IC w Warszawie ma już kilkuletnią historię, do tej pory jednak dotyczyła głównie problematyki ochrony ginących gatunków i Konwencji Waszyngtońskiej (CITES) – lekcje poświęcone chemii to dla nas nowość.

Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość czynnego uczestnictwa (oczywiście pod nadzorem prowadzących) w prezentowanych doświadczeniach, a co za tym idzie zdobycia nowych umiejętności i doskonalenia wzajemnej współpracy.

Zajęcia spotkały się z niezwykle dużym zainteresowaniem uczniów - (niektórzy sporządzili bardzo szczegółowe notatki), poszerzyły ich wiedzę a także stanowiły realizację zainteresowań i odpowiedź na wiele pytań. Ponadto, podczas prezentacji uczniowie zapoznali się z misją i zadaniami Służby Celnej oraz rolą laboratoriów celnych w ochronie granic i obywateli.

W podsumowaniu zajęć wszyscy uczniowie wzięli udział w konkursie „Świat aromatów”, polegającym na samodzielnym odgadnięciu, wyłącznie po zapachu, jaka substancja znajduje się w nieoznaczonej fiolce – było z tym dużo zabawy!

Na koniec każdy z uczestników otrzymał Dyplom Młodego Chemika i gratulacje za zaangażowanie i uwagę. Uczniowie odwdzięczyli się samodzielnie wykonanymi ozdobami świątecznymi i gorącym podziękowaniem.

Mamy nadzieję na powtórzenie podobnych zajęć w przyszłości!

Dorota Szymańska-Ehrmann

 

 

 


 

Hala Sportowa w SP73

już niedługo

więcej...

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2019/2020

 

Strona dla Rodziców

dzieci sześcioletnich

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

za pomoc

w organizacji

Dnia Pieczonego

Ziemniaka 2018


dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio