Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

Drukuj Email

Halloween w naszej szkole

Halloween - to święto obchodzone w przeddzień Wszystkich Świętych, czyli 31 października. Choć dziś zwyczaj ten jest okazją do maskarady i zabawy to 2 tysiące lat temu był on traktowany śmiertelnie poważnie. Zapoczątkował je Celtycki lud, obchodząc 31 października święto zwane "Wigilia Wszystkich Świętych".

Według dawnych wierzeń dusze zmarłych wracały w następnym roku na ziemię, żeby wejść w ciała żywych. Aby temu zapobiec, 31 października Celtowie konstruowali przeróżne, straszne maski i przebrania mające imitować demony i upiory. Przebrani tańczyli wokół rozpalonych ognisk, robiąc dużo hałasu, żeby je odpędzić, jak najdalej od ludzkich siedzib.

O tradycji i zabawach Halloween uczniowie mogli dowiedzieć się podczas apelu zorganizowanego właśnie 31 października. Klasy rywalizowały między sobą wykonując mroczne makijaże, najciekawszą dynię, halloweenowego duszka i kotyliony, prezentując modę halloweenową i oczywiście wykazując się wiedzą o halloween.


W tym dniu zostały również rozdane dyplomy i nagrody dla uczniów za najlepsze wyniki uzyskane w szkolnym etapie przedmiotowych konkursów kuratoryjnych i konkursu poezji religijnej.

Dnia 5 listopada wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni lizakami zgodnie z obyczajem średniowiecznym zwanym "trick or treat" (sztuczka albo poczęstunek), a najlepsze klasy otrzymały dyplomy. Przedstawiciele klas bawili nas również recytacją "strasznych wierszyków".

Najlepiej w konkurencjach halloweenowych wypadli:

I miejsce – klasa 5b

II miejsce – klasa 5c i 6c

III miejsce – klasa 5a i 6b

Opiekun SU: Iwona Myślak – Piątek

 


 

Hala Sportowa w SP73

już niedługo

więcej...

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2019/2020

 

Strona dla Rodziców

dzieci sześcioletnich

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

za pomoc

w organizacji

Dnia Pieczonego

Ziemniaka 2018


dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio