Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

LICZNIK ODWIEDZIN

Odsłon : 2481062
Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 

dziennik elektroniczny

więcej ...

REALIZOWANE PROJEKTY

WSPARCIE PRASKICH SZKÓŁ

 


 

 


MOJA PRZYSZŁOŚĆ

PRZEWODNIK

po PRADZE

wersja angielska

więcej...

Strona Wyróżniona

w Konkursie

więcej...Designed by:

Drukuj Email

Wycieczka na Stadion Legii

Klasa 6a pod opieką pana Mariusza Sikorskiego wybrała się 30 października na stadion Legii, aby spotkać się z piłkarzami i zobaczyć jak wygląda prawdziwy trening zawodowych piłkarzy.

Zwiedziliśmy cały obiekt, w tym loże VIP, szatnie piłkarzy oraz muzeum Legii, w którym znajdują się trofea za Mistrzostwo i Puchar Polski.

Szkoda, że nie mogliśmy zagrać z piłkarzami oraz porozmawiać o ich karierze piłkarskiej. Tego dnia legioniści byli w Bydgoszczy, gdzie rozgrywali mecz z drużyną Zawisza Bydgoszcz.

Stadion klubu znajduje się przy ulicy Łazienkowskiej 3. Jest to nowy stadion wybudowany na miejscu starego, oddany w roku 2011.

Składa się z pięciu kondygnacji i jest w pełni zadaszony. Wewnątrz trybun znajduje się zaplecze techniczne dla dziennikarzy, publiczności biznesowej oraz centrum odnowy biologicznej do dyspozycji piłkarzy i trenerów.

Do dyspozycji kibiców jest dwadzieścia kiosków gastronomicznych na terenie całego stadionu, a także Sports Bar i restauracja, w której można oglądać transmisje sportowych zmagań.

Trybuna północna "Żyleta" mieści dokładnie 8209 widzów, trybuna zachodnia - 6078 miejsc, trybuna południowa łącznie może pomieścić 7660 osób. Na tej trybunie znajduje się sektor rodzinny dla 2388 osób. Na trybunie wschodniej spotkanie może oglądać w sumie 9059 osób. Łącznie pojemność stadionu wynosi 31 103 miejsca siedzące. Oprócz meczy piłkarskich odbywają się na nim również inne imprezy o charakterze sportowym oraz koncerty.

Legia Warszawa jest aktualnym mistrzem Polski. Na swoim koncie ma liczne sukcesy - była wielokrotnym Mistrzem Polski. Osiągnięcia na skalę europejską są dużo skromniejsze, największe to: Półfinał Pucharu Europy Mistrzów Krajowych - 1969/70 oraz Półfinał Pucharu Zdobywców Pucharów - 1990/91.

Najbardziej znanym piłkarzem Legii jest nieżyjący już Kazimierz Deyna, grający w drużynie w latach 1966-78, mający na swoim koncie nawet tytuł "trzeciego piłkarza świata".

Adrianna Wysocka

Klasa 6a

 


 

Hala Sportowa w SP73

już niedługo

więcej...

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2019/2020

 

Strona dla Rodziców

dzieci sześcioletnich

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

za pomoc

w organizacji

Dnia Pieczonego

Ziemniaka 2018


dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio