Drukuj

Spotkanie z Julianem Tuwimem

Z okazji obchodów Roku Juliana Tuwima delegacja naszej szkoły w składzie: Emilia Dobosz (5b), Oliwia Dobczyńska (5b), Adam Olay-Fernandez (5c) oraz pani Agnieszka Czerwińska, odwiedziła Zespół Szkół nr 93 przy ul. Tarchomińskiej.

W szkolnej świetlicy odbyło się spotkanie uczniów i nauczycieli ze szkoły 93 oraz z zaprzyjaźnionych szkół w ramach Międzyszkolnych Spotkań Czytelniczo- Integracyjnych.

Nauczyciele przybliżyli uczniom postać znanego poety i pisarza, jakim był Julian Tuwim. Natomiast uczniowie czytali przygotowane przez siebie utwory poety.

Nasza delegacja wyróżniła się w szczególny sposób -zaprezentowaliśmy publiczności film animowany zrealizowany w ramach projektu z informatyki Cyfrowe Opowieści będący adaptacją wiersza Juliana Tuwima LOKOMOTYWA. Film bardzo podał się publiczności, a my byliśmy dumni, że mamy się czym pochwalić.

Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem. Mieliśmy również możliwość zwiedzenia szkoły, poznania sal lekcyjnych oraz pracowni, np. garncarstwa, kuchni, w której odbywają się zajęcia z gotowania.

Adam Olay-Fernandez

Klasa 5c