Witamy w serwisie SP 73          Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły      Wychowanie przez Sukces

Aktualności
Drukuj Email

Lato w mieście-prawdziwe wakacje!

Nie brakowało atrakcji w drugim tygodniu Lata w Mieście. Na pływalni pod czujnym okiem ratowników bawimy się kolorowymi pływakami, chlapiemy i pływamy. Radości co niemiara…

Odbyliśmy słoneczną wędrówkę po praskim ZOO, zachwycaliśmy się ogromnymi rybami i tajemniczymi konikami morskimi. Przyglądaliśmy się małpim figlom i dostojnym żyrafom. Lwia rodzina próbowała nas postraszyć rykami, a hipopotamy rozśmieszały podczas karmienia. Oczywiście wypróbowaliśmy wszystkie dostępne atrakcje na ogrodowym oraz praskim placu zabaw.

Dorośli doszli do wniosku, że w drugim tygodniu wakacji sporo już wiedzy wywietrzało z naszych główek i zmieści się nieco nowej…  Więc zaproszono nas do uczestnictwa w warsztatach astronomicznych. Prowadzili je młodzi, pełni entuzjazmu animatorzy. Sami budowaliśmy bazy kosmiczne i pojazdy, którymi sterowaliśmy z pasją. Jeden z najmłodszych uczestników Kacper Miszczuk był bliski zdobycia tytułu doktora honoris causa, tak brylował wiedzą o kosmosie!

Więcej…
 
Drukuj Email

LATO W MIEŚCIE 2017 w SP 73

WAKACJE! Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadszedł czas na zasłużony odpoczynek. Lipiec  i sierpień od zawsze kojarzą się z wyjazdami. Morze, jeziora, góry – co kto lubi. Ale czy wyjazd z Warszawy to jedyny sposób na ciekawe spędzenie tych dwóch miesięcy? Na nawiązanie nowych znajomości i przeżycie niezapomnianych przygód? Otóż nie!

Z różnych względów nie każdy może sobie pozwolić na wakacyjne wojaże. Ale nic straconego! Dzieci, które w lipcu zostały w Warszawie, również mogą zapomnieć o nudzie. Wystarczyło tylko zapisać się do Szkoły Podstawowej nr 73 na „Lato w Mieście”. Wśród licznych atrakcji, jakie oferuje stolica, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

A jak wygląda nasze „lato”? Zaczyna się już o świcie (po co spać, skoro można wykorzystać ten czas bardziej kreatywnie?). O 8.30 na szkolnej stołówce jemy śniadanko, a później wracamy do naszych klas i rozmawiamy o tym, co podczas wakacji jest najważniejsze, czyli o BEZPIECZEŃSTWIE. Okazuje się, że nawet maluchy dobrze wiedzą, jak należy zachowywać się na ulicy, w autobusie i tramwaju. Wychowawcy tłumaczą dzieciom, co należy zrobić, kiedy się zgubią lub stracą z oczu resztę grupy. Po krótkiej pogadance butelka wody mineralnej w dłoń i wyruszamy! A gdzie? Gdzie tylko się da!

Więcej…
 
Drukuj Email

Podsumowanie konkursów informatycznych w roku szkolnym 2016/2017

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wielu szkolnychpozaszkolnych konkursach informatycznych, odnosząc liczne sukcesy. Nowością są szkolne konkursy informatyczne zorganizowane dla uczniów klas 1-2, uczących się programowania w ramach pilotażowego wdrażania nauki programowania w szkole podstawowej już od klasy pierwszej.

Wszystkie konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem, uczniowie wykazali się pomysłowością, zaangażowaniem i starannością wykonania zadania konkursowego.

Konkursy szkolne

Mój komputer (klasy 1-2)

I miejsce:

Sandra Skwierz klasa 2c

Lena Zakrzewska klasa 2e

Więcej…
 
Drukuj Email

Apel SU - podsumowanie całorocznej pracy i osięgnięć

W dniu 21czerwca odbył się apel podsumowujący pracę Samorządu Uczniowskiego w bieżącym roku szkolnym. Uczniowie chętnie i licznie uczestniczyli w różnego rodzaju akcjach i zbiórkach organizowanych przez SU.

Tytuł Najaktywniejszej klasy w tym roku szkolnym zdobyła klasa 6d, której uczniowie nie tylko zebrali największą ilość makulatury i nakrętek, ale też systematycznie brali udział w zebraniach samorządu, wykonali wszystkie gazetki tematyczne i aktywnie włączali się w prace na rzecz społeczności szkolnej.

Najwyższą średnią ocen w nauce uzyskała klasa 5a (4,44), natomiast najwyższą frekwencję w tym roku szkolnym miała klasa 6d, aż 94%.

Pani Dyrektor wręczyła przedstawicielowi klasy dyplom, a wszyscy uczniowie z klasy otrzymali upominki i słodycze.

GRATULUJEMY!

Ostatni apel w roku szkolnym to doskonała okazja do podsumowania naszych sukcesów i osiągnięć w różnego rodzaju konkursach przedmiotowych szkolnych i pozaszkolnych: języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, informatyki, przyrody a także plastyczne. Laureaci konkursów otrzymali gratulacje,dyplomy i drobne upominki.

Więcej…
 
Drukuj Email

Harmonogram uroczystości zakończenia roku szkolnego 2016/2017

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się według następującego harmonogramu:

w dniu 22 czerwca 2017 (czwartek) godzina 13:00 - klasy 0;

w dniu 23 czerwca 2017 (piątek):

Więcej…
 
Drukuj Email

Stypendium m. st. Warszawy im. Jana Pawła II

W tym roku już po raz 13. warszawscy uczniowie i studenci mogą się ubiegać o Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.

O Stypendium mogą się ubiegać uczniowie i studenci warszawskich szkół, jeśli:

  • dobrze się uczą,

  • osiągają sukcesy naukowe, sportowe, artystyczne albo angażują się w działania społeczne,

  • miesięczny dochód netto na jednego członka ich rodziny nie przekracza kwoty 1100 zł.

Więcej…
 
Drukuj Email

Informacja o podręcznikach na rok szkolny 2017/2018

Informujemy, że w roku szkolnym 2017/2018 wszyscy uczniowie klas 1-7 otrzymają darmowe podręczniki [więcej...]

 
Drukuj Email

Laur Wiecha jest nasz!

W sobotę 10 czerwca br. w Parku Wiecha przed Teatrem Rampa odbył się finał II Turnieju Wypowiedzi Satyrycznej o Laur Wiecha. Jury w składzie: przewodniczący – dyrektor artystyczny Teatru Rampa Cezary Domagała oraz członkowie - Krzysztof JaślarTomasz Jachimek spośród 16 finalistów wyłoniło zwycięzców.

Miło nam poinformować, że NAJBARDZIEJ ROZEŚMIANA SZKOŁA TO MY – SP73 !!!

Więcej…
 
Drukuj Email

Gala Praskiego Turnieju Scratcha 2017

Uroczyste zakończenie Praskiego Turnieju Scratcha odbyło się 2 czerwca w Szkole Podstawowej nr 73. Turniej jest dzielnicowym konkursem informatycznym organizowanym już po raz drugi przez Zarząd Dzielnicy Praga Północ m.st. Warszawy i Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 73 im. Króla Stefana Batorego dla uczniów klas 4-6 praskich szkół podstawowych.

Konkurs i uczestnictwo w nim, to doskonała okazja do rozwijania umiejętności i talentów informatycznych oraz zaprezentowania swoich osiągnięć programistycznych. To również promocja nauki programowania w praskich szkołach.

Konkurs trwał od 20 marca (ogłoszenie konkursu) do 15 maja 2017 (termin oddania prac). Został wpisany na międzynarodową listę wydarzeń Scratch Day – święta programowania w języku Scratch na całym świecie.

Do konkursu zgłoszono 30 projektów uczniowskich z pięciu praskich szkół: SP 30, SP 50, SP 73, SP 127, SP 258 w trzech kategoriach: gra edukacyjna, historyjka, animacja.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 89

Strona dla Rodziców

REKRUTACJA

informacje 2017/2018

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

PODZIĘKOWANIA

Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

REALIZOWANE PROJEKTY

WSPARCIE PRASKICH SZKÓŁ

 


 

 


MOJA PRZYSZŁOŚĆ

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio